Artykuł naukowców naszego Wydziału na okładce czasopisma Dalton Transactions

Artykuł autorstwa dr. hab. inż. Artura Kasprzaka (KChO) przygotowany we współpracy z dr. inż. Agnieszką Żuchowską i mgr. inż. Pawłem Romańczukiem (KBM), został uhonorowany okładką (outside front cover) czasopisma Dalton Transactions.

Opublikowano: 05.01.2024

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Wojewódzkiej

Otrzymywanie i charakterystyka nanokrystalicznych form tlenku cynku z homo- i heteroligandową otoczką organiczną

12 stycznia 2024 r., godz. 13:15

Opublikowano: 03.01.2024

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Edyty Pęśko

Layered iron chalcogenides intercalated with adducts of lewis bases and alkali metals: synthesis and characterization

8 stycznia 2024 r., godz. 15:15

Opublikowano: 03.01.2024

13. edycja konkursu Złoty Medal Chemii rozstrzygnięta!

Do finału zakwalifikowało się 15 uczestników – w tym 4 z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Laureatką drugiego miejsca, zdobywając Srebrny Medal Chemii, została Karolina Wrochna, wyróżnienie konkursowe otrzymał Bartosz Godlewski, ponadto wśród finalistów znaleźli się Jan Adamek i Maurycy Krzyżanowski.

Opublikowano: 18.12.2023

Nagroda Prezesa Rady Ministrów za najlepszą rozprawę doktorską

Jedną z laureatek została dr inż. Patrycja Baranowska (Sokołowska), była doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, a obecnie adiunkt Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej.

Opublikowano: 18.12.2023

Artykuł dr inż. Ewy Iwanek z Wydziału Chemicznego PW na okładce Catalysis Science & Technology

Artykuł autorstwa dr. inż. Ewy Iwanek (Katedra Technologii Chemicznej) został wyróżniony na okładce (front cover) czasopisma Catalysis Science & Technology.

Opublikowano: 14.12.2023

Studentka z Wydziału Chemicznego wśród zwycięzców Konkursu 3W

Laureatką III miejsca w Kategorii: Prace licencjackie została Joanna Jaroszyńska.

Temat pracy: Amfifilowe materiały elektroaktywne zawierające ugrupowania antrachinonowe do zastosowania w organicznych tranzystorach elektrochemicznych.

Opublikowano: 12.12.2023

Stypendium pod choinkę PW 2023 dla Studentki Wydziału Chemicznego

W tym roku wyróżnienia otrzymało 19 osób – studentów i doktorantów PW. Wybrani zostali przez kapitułę ze 104 zgłoszeń. Do grona stypendystów dołączyła Studentka naszego Wydziału, Klara Niebuda.

Opublikowano: 12.12.2023

"Diamenty Innowacji" dla BoneReg, spółki naukowców z Wydziału Chemicznego PW

Diamenty Innowacji mają na celu uhonorowanie najlepszych przedsiębiorstw, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje.

BoneReg, to zespół ekspertów z Wydziału Chemicznego PW kierowany przez dr hab. inż. Agnieszkę Gadomską-Gajadhur, prof. uczelni.

Opublikowano: 04.12.2023

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Anny Szczęsnej-Chrzan

Ogniwa ery post-lithium. Nowe materiały do ogniw sodowo-jonowych

18 grudnia 2023 r., godz. 15:15