Artykuł naszego doktoranta na okładce Dalton Transactions

Artykuł autorstwa naszego doktoranta, mgr. inż. Artura Kasprzaka, pt. Sulfonated carbon-encapsulated iron nanoparticles as an efficient magnetic nanocatalyst for highly selective synthesis of benzimidazoles, opublikowany w czasopiśmie Dalton Transactions (IF=4.029) został wyróżniony informacją na okładce zeszytu jako "back cover". Współautorami artykułu są dr inż. Magdalena Popławska oraz dr hab. Michał Bystrzejewski, prof UW. Artykuł ten przedstawia wydajną metodę syntezy benzimidazoli z wykorzystaniem magnetycznych nanokapsułek węglowych jako katalizatora. Zaletą opracowanego nanokatalizatora jest łatwość jego oddzielenia od mieszaniny poreakcyjnej poprzez zastosowanie zewnętrznego pola magnetycznego, np. magnesu neodymowego.
link do artykułu