ChKN Flogiston “Popularyzatorem Nauki 2016”

Fot. PAP

Chemiczne Koło Naukowe Flogiston zdobyło I nagrodę w konkursie PAP i MNiSW Popularyzator Nauki 2016. Na uroczystej gali, która odbyła się 15 grudnia w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego dyplom oraz statuetkę odebrał zarząd koła: Dominik Gutowski, Zuzanna Klim oraz Patryk Tomaszewski.

Konkurs Popularyzator Nauki, organizowany od 2005 r., jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Do tegorocznej – dwunastej – edycji konkursu zgłosiło się aż 115 kandydatów. W pierwszym etapie konkursu członkowie Kapituły, której przewodniczącym jest prof. Michał Kleiber, wybrali piętnastu finalistów, po trzech najlepszych w każdej z kategorii. Laureatem konkursu w kategorii Zespół jest ChKN Flogiston, które już od 15 lat pełni rolę niezastąpionego ambasadora naszego Wydziału.