Doktorant LPT wyróżniony w konkursie prac dyplomowych PZPTS

11 grudnia odbył się finał konkursu prac dyplomowych, który jest organizowany przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. Mgr inż. Michał Wrzecionek, jako jeden z pośród trójki finalistów, otrzymał od Rady Konkursu wyróżnienie za pracę magisterską „Synteza i wytwarzanie nanowłóknin z poli(bursztynianu glicerolu)”. Praca realizowana była w Laboratorium Procesów Technologicznych pod opieką prof. dr hab. inż. Ludwika Synoradzkiego i dr inż. Agnieszki Gadmoskiej-Gajadhur. Celem konkursu jest promowanie nowatorskich technologii i organizacji procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat. Praca Pana Michała nie tylko musiała spełnić wymagania naukowe, lecz poruszyć także problem technologii wytwarzania i zastosowania otrzymanego materiału, co jest dużym wyzwaniem.