Doktorantka KChiTP wyróżniona w konkursie IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student-Wynalazca"

Zgłoszenie mgr inż. Moniki Budnickiej zostało wyróżnione w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student-Wynalazca", organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską. Nagrodzono rozwiązanie "Sposób wytwarzania dynamicznego substytutu kości gąbczastej wraz z powiązanymi rozwiązaniami". Ocenie podlegały trzy zgłoszenia patentowe dotyczące wytwarzania i modyfikacji polilaktydowego nośnika osocza bogatopłytkowego do regeneracji kości. Zgłoszenia patentowe są efektem prac prowadzonych w ramach pracy doktorskiej Pani Moniki pod opieką dr inż. Agnieszki Gadomskiej-Gajadhur oraz prof. dr hab. inż. Ludwika Synoradzkiego.