Inteligentne ochraniacze piłkarskie z PW Polskim Produktem Przyszłości

30 listopada 2016 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), będąca agencją rządową podległą Ministrowi Rozwoju, ogłosiła wyniki XIX edycji prestiżowego konkursu na „Polski Produkt Przyszłości”, mającego promować nowe i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Niezmiernie miło nam poinformować, iż spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wyróżnienie w kategorii „Produkt Przyszłości Konsorcjum Jednostka Naukowa - Przedsiębiorca” otrzymał projekt „Inteligentne Ochraniacze Piłkarskie” zgłoszony wspólnie przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Polsport S.A. z Bielska-Białej.

Nagrodę, z rąk Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Finansów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Pani Patrycji Klareckiej odebrali w imieniu całego zespołu Kierownik Katedry Technologii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej Pan prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran oraz Pani mgr inż. Małgorzata Głuszek.

Inteligentne ochraniacze piłkarskie zostały opracowane przez zespół badawczy pod kierownictwem Pana prof. dr. hab. inż. Mikołaja Szafrana w ramach projektu I Konkursu Programu Badań Stosowanych NCBiR pt. „Inteligentne materiały do absorpcji energii i ochrony ciała człowieka”. W skład zespołu wchodzili:

Prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran – kierownik projektu (Wydział Chemiczny PW, KTCh);
Prof. dr hab. inż. Gabriel Rokicki (Wydział Chemiczny PW, KChiTP);
Prof. dr hab. inż. Marcin Leonowicz (Wydział Inżynierii Materiałowej PW, ZMKiF);
Dr inż. Agnieszka Antosik (Wydział Chemiczny PW, KTCh);
Dr inż. Paweł Falkowski (Wydział Chemiczny PW, KTCh);
Dr inż. Mariusz Tryznowski (Wydział Chemiczny PW, KChiTP);
Dr inż. Łukasz Wierzbicki (Wydział Inżynierii Materiałowej PW, ZMKiF);
Mgr inż. Ewa Bobryk (Wydział Chemiczny PW, KTCh);
Mgr inż. Małgorzata Głuszek (Wydział Chemiczny PW, KTCh);
Mgr inż. Marcin Kaczorowski (Wydział Chemiczny PW, KTCh);
Mgr inż. Radosław Żurowski (Wydział Chemiczny PW, KTCh).
Mgr inż. Mieczysław Kryjak (Polsport S.A., Bielsko-Biała)
Mgr inż. Mieczysław Szczygieł (Polsport S.A., Bielsko-Biała)