Kolejny Złoty Medal dla wynalazku „Promowany katalizator kobaltowy do niskotemperaturowej syntezy amoniaku”

Wynalazek „Promowany katalizator kobaltowy do niskotemperaturowej syntezy amoniaku” opracowany przez pracowników Katedry Technologii Chemicznej (dr hab. inż. Wioletta Raróg-Pilecka, prof. PW; dr inż. Magdalena Zybert; mgr inż. Aleksandra Tarka) we współpracy z pracownikami Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach (dr Paweł Kowalik, dr Katarzyna Antoniak-Jurak, mgr Paweł Wiercioch) w ramach projektu badawczego „Katalizator kobaltowy do energooszczędnego procesu syntezy amoniaku” (PBS2/A1/13/2014) finansowanego przez NCBiR w ramach Programu Badań Stosowanych został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowej Wystawie Innowacji Technicznych, Patentów i  Wynalazków INVENT ARENA 2018 odbywającej się w dniach 20–22 czerwca 2018 w Třinec w Czechach. Jest to już trzecia nagroda przyznana dla tego wynalazku.