Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spin off PW „Smart fluid” (zespół prof. Mikołaja Szafrana)

31 maja 2017r. w Krakowie na Kongresie Impact’17, jedynym takim wydarzeniu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w całości poświęconemu gospodarce przyszłości, spin-off Politechniki Warszawskiej „Smart Fluid” reprezentowany przez dr inż. Łukasza Wierzbickiego z Wydziału Inżynierii Materiałowej i mgr inż. Małgorzatę Głuszek z Wydziału Chemicznego wraz z firmą BangProof otrzymali z rąk Pani Premier Beaty Szydło Nagrodę Główną Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrodę Publiczności. Nagrodzony został wspólny prototyp czapki o funkcji kasku z wykorzystaniem technologii cieczy zagęszczanych ścinaniem. Technologia została włączona do polskiej misji gospodarczej i będzie promowana przez Rząd RP na różnych wydarzeniach w kraju i za granicą. Najbliższy kierunek to Szwecja i Chiny. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju.