Nagrody dla absolwentów naszego Wydziału w konkursie Złoty Medal Chemii

Złoty Medal Chemii jest ogólnopolskim konkursem na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską z dziedziny nauk chemicznych i pokrewnych. Konkurs ten jest organizowany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN, a sponsorowany przez firmę DuPont. W X edycji tego konkursu duże sukcesy odnieśli absolwenci studiów inżynierskich z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. III Nagrodę - Brązowy Medal Chemii - zdobył Roman Gańczarczyk za pracę pt. „Pochodne ditienopirolu z podstawnikami akceptorowymi przy atomie azotu: opracowanie i optymalizacja metody syntezy oraz badanie wybranych właściwości” wykonaną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Małgorzaty Zagórskiej. Wyróżnienie uzyskał Jakub Drapała za pracę pt. „Wielocentrowe kompleksy metali przejściowych 11 grupy układu okresowego – synteza i badanie natury oddziaływania metal-metalwykonaną pod kierunkiem dr. inż. Krzysztofa Durki. W finale znalazła się jeszcze Magdalena Kaźmierczak, która uzyskała Nagrodę Finalistów, czyli nagrodę za najlepszą prezentację pracy pt. „Wpływ podstawników alkilowych na aktywność centrów dialkiloalkoksygalowych w polimeryzacji laktydu” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Pawła Horeglada.

Brązowy medal Romana Gańczarczyka jest piątym medalem zdobytym w tym konkursie przez absolwenta naszych studiów inżynierskich. Medalistami poprzednich edycji konkursu byli: Tomasz Trzeciak (złoty medal), Krzysztof Borys (srebrny medal), Artur Kasprzak (srebrny medal) oraz Paulina Marek (brązowy medal).