Stypendium pod choinkę – laureatka V edycji z Wydziału Chemicznego

Laureaci Stypendium pod choinkę promują zarówno naukę, jak i Politechnikę Warszawską. Do zakończonej właśnie edycji Stypendium pod choinkę zgłosiło się aż 70 kandydatów.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa przyznała stypendia, które mogą być przyznane dzięki hojności darczyńców Kiermaszu Świątecznego PW.

Jedną z dziewięciu laureatów jest Katarzyna Tutaj – studentka Wydziału Chemicznego (studiuje na kierunku technologia chemiczna). Przewodnicząca Rady Kół Naukowych (2020) i Senator ds. Ruchu Naukowego. Współorganizatorka Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Prezes (2018-2019) i wiceprezes (2017-2018) Chemicznego Koła Naukowego Flogiston. Angażowała się w prace nad projektami Flogistonu promującymi i popularyzującymi naukę (festiwal nauki „Skołowany Weekend”, Międzynarodowy Kongres Młodych Chemików „YoungChem”, pokazy i warsztaty dla dzieci i młodzieży) oraz w inicjatywy ogólnouczelniane (Drzwi Otwarte). Prywatnie pasjonatka jeździectwa oraz filmów kryminalnych.