Zespół z Wydziału Chemicznego Liderem Innowacyjności XIII edycji ARP Innovation Pitch

Zespół projektowy z Wydziału Chemicznego prowadzony przez dr hab. inż. Wiolettę Raróg-Pilecką, prof. PW, został Liderem Innowacyjności wyłonionym w ramach XIII edycji ARP Innovation Pitch organizowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Celem wydarzenia było wyłonienie innowacyjnych rozwiązań dających szansę na współpracę z jedną z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Polsce, jaką jest Grupa Azoty Puławy. Zespół projektowy zaprezentował wynalazek „Katalizator kobaltowy do energooszczędnego procesu syntezy amoniaku” opracowany w ramach realizowanego w latach 2014-2017 projektu PBS2/A1/13/2014 finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Stosowanych.