Pracownik naszego Wydziału edytorem gościnnym specjalnego numeru pt. “Applications of Hydrolases in Medicinal Chemistry” w czasopiśmie Catalysts

Dr inż. Paweł Borowiecki (KBŚLiK, WCh PW) wraz z absolwentem naszego Wydziału dr. hab. inż. Dominikiem Koszelewskim (IChO PAN) będą wspólnie koordynować edycję specjalnego numeru pt. “Applications of Hydrolases in Medicinal Chemistry” w prestiżowym czasopiśmie katalitycznym Catalysts (ISSN 2073-4344, IF: 3.520).

Celem wydania tego numeru będzie zebranie kolekcji artykułów raportujących najnowsze światowe osiągnięcia w dziedzinie biokatalizy z zastosowaniem hydrolaz w asymetrycznej syntezie optycznie czynnych związków o znaczeniu biologicznym, ze szczególnym uwzględnieniem pochodnych o udokumentowanej aktywności farmakologicznej i/lub substancji czynnych leków (API).

Korzystając z okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich badaczy, którym "bliska sercu" jest tematyka biokatalizy w służbie chemii medycznej, do składania swoich prac badawczych w formie pełnych publikacji, krótkich komunikatów i/lub manuskryptów o charakterze literaturowo-przeglądowym. Warto dodać, że wszystkie artykuły przyjęte do druku opublikowane zostaną w modelu Open Access (OA), co zagwarantuje bezpłatny, otwarty, nieograniczony dostęp do wszystkich utworów naukowych udostępnionych w postaci elektronicznej na stronie ww. czasopisma.

Więcej informacji uzyskacie Państwo pod adresem: https://www.mdpi.com/journal/catalysts/special_issues/hydrolases_medicinal.

Dodatkowe informacje - ulotka (.pdf)