Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej Politechnika Warszawska Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej Politechnika Warszawska

Skip to main content

Wydarzenia

Jeden doktorat z chemii, biologii i nauk technicznych – ruszyła rekrutacja

Doktorat z trzech dziedzin, czyli nauk chemicznych, biologicznych i technicznych stwarza niecodzienne możliwości wyboru ścieżki kariery zawodowej i rozwoju naukowego. Dzięki ofercie trzech najlepszych jednostek badawczych w kraju absolwenci studiów II stopnia mogą rozwijać karierę naukową w ramach prestiżowych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich TRI-BIO-CHEM. Rekrutacja trwa od 1 grudnia 2017 r. do 21 stycznia 2018 r.

Opublikowano: 05.12.2017

Seminarium wydziałowe dr. inż. Tomasza Kobieli - 16.01.2018, 14:15

Dziekan Wydziału Chemicznego PW oraz Komisja ds. Nauki Rady Wydziału uprzejmie zapraszają na seminarium wydziałowe dr. inż. Tomasza Kobieli pt. "Charakterystyka cienkich warstw złota i biologicznych struktur powierzchniowych do celów aplikacyjnych w przemyśle i medycynie z zastosowaniem technik bezznacznikowych", które odbędzie się na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej we wtorek, 16 stycznia 2018, o godz. 14:15 w Audytorium Czochralskiego, Gmach Technologii Chemicznej.

Opublikowano: 05.01.2018

Seminarium wydziałowe dr. hab. inż. Janusza Zachary, prof. PW - 19.01.2018, 15:15 NEW

Dziekan Wydziału Chemicznego PW oraz Komisja ds. Nauki Rady Wydziału uprzejmie zapraszają na seminarium wydziałowe dr. hab. inż. Janusza Zachary, prof. PW (Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska), pt. "Od modeli teoretycznych po zastosowania praktyczne - wybrane aspekty badań strukturalnych", które odbędzie się w piątek, 19 stycznia 2018, o godz. 15:15 w Audytorium Mościckiego, w Gmachu Techonlogii Chemicznej.

Opublikowano: 12.01.2018

Bal Karnawałowy Wydziału Chemicznego PW

Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego PW KLATRAT mają zaszczyt zaprosić wszystkich studentów, pracowników i absolwentów Wydziału na Bal Karnawałowy.
Będzie to znakomita okazja, by spotkać znajomych, odświeżyć kontakty, powspominać stare czasy i bawić się w doborowym towarzystwie! O oprawę muzyczną wieczoru zadba znakomita orkiestra The Engineers Band! Nie zabraknie również popularnej muzyki tanecznej, o którą zadba profesjonalny didżej.
Bal odbędzie się 27 stycznia 2018 r. od godz. 20:00 w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej.
Koszt udziału w Balu to 180 zł za osobę. Liczba miejsc ograniczona, o udziale w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji i zapisy na stronie: https://klatrat.org/projekt/bal-karnawaowy...

Opublikowano: 29.12.2017

Akcja stypendialna Grupy Ergis

Grupa Ergis uruchamia akcję stypendialną skierowaną do studentów i doktorantów kierunków związanych z chemią, chemią przemysłowa, inżynierią materiałową, automatyką i robotyką, zaawansowanymi materiałami współczesnych technologii, technologią chemiczną, inżynierią chemiczną procesową. Termin składania dokumentów to 31.01.2018.

Szczegóły na plakacie (.pdf)
Regulamin stypendiów (.pdf)

Opublikowano: 27.11.2017

Maria Skłodowska-Curie w 150. rocznicę urodzin: odkrywanie ciekawe niesłychanie

Wystawa prezentowana z okazji obchodów Święta Politechniki Warszawskiej oraz z okazji obchodów 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie towarzysząca Międzynarodowej Konferencji "Medicina-Scientia-Cultura" odbywającej się w dn. 6-8.11.2017 r. Organizatorem wystawy jest Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.
Otwarcie wystawy: 6 listopada 2017 r. - prapremiera, 15 listopada 2017 r. - premiera.
Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, I piętro (do 16.11.), II piętro (od 17.11.)

Opublikowano: 15.10.2017

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 14.02.2017

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Wręczenie dyplomów i nagród na uroczystej Radzie Wydziału

Na ostatniej Radzie Wydziału odbyła się uroczystość wręczenia brązowych medali i dyplomów 100-lecia Politechniki Warszawskiej pracownikom i emerytom Wydziału Chemicznego, szczególnie zasłużonych dla rozwoju dydaktyki, oraz pracownikom za znakomitą realizację zajęć dydaktycznych (najlepsze oceny w ankietach studenckich). Wręczono również złoty dyplom absolwenta Wydziału Chemicznego oraz dyplomy potwierdzające przyznanie specjalnych stypendiów naukowych KNOW dla studentów i doktorantów Wydziału Chemicznego PW.

Opublikowano: 04.12.2015

Porozumienie o współpracy z Northwestern Polytechnical University

W dniach 12.11-22.11.2015, na zaproszenie Northwestern Polytechnical University w Xi`an (Chiny), przebywał prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran, kierownik Katedry Technologii Chemicznej. W czasie tego pobytu wygłosił 5 wykładów związanych z projektowaniem i otrzymywaniem zaawansowanych tworzyw ceramicznych oraz podpisane zostało porozumienie o współpracy naukowej, wymianie pracowników, doktorantów i studentów pomiędzy Wydziałem Chemicznym PW i School of Materials Science and Engineering tej Uczelni. Na zdjęciu Prof. dr Hejun Li, dziekan School of Materials Science and Engineering w Northwestern Polytechnical University, podpisuje porozumienie o współpracy w obecności Prof. Mikołaja Szafrana.

Opublikowano: 28.11.2015

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)