Fundusz inwestycyjny WUT IF – spotkanie informacyjne

Czym i dla kogo jest fundusz WUT IF? Jak się należy przygotować aby zwiększyć prawdopodobieństwo inwestycji w pomysł/spółkę? Jakie aspekty analizują fundusze VC i dlaczego? Na te pytania oraz na pytania uczestników odpowiedzi udzieli zespół ekspertów funduszu.

Miejsce: platforma MS Teams

Termin:

5 marca, godz. 15:00 – studenci i doktoranci
6 marca, godz. 10:00 – pracownicy

Opublikowano: 26.02.2024

Konkurs na staż post-doktorski w University of Michigan w Ann Arbor

O staż mogą się ubiegać osoby zatrudnione w Politechnice Warszawskiej na stanowisku adiunkta, ze stopniem doktora w obszarze nauk technicznych, dobrze znające język angielski, prowadzące badania naukowe w obszarze odpowiadającym zakresowi działalności badawczej prowadzonej w College of Engineering University of Michigan.

Dokumenty aplikacyjne należy złożyć do 10 maja 2024 r.

Opublikowano: 21.02.2024

Seminarium wydziałowe dr hab. inż. Izabeli Madury, prof. uczelni (KChN)

Od struktury krystalicznej do opatentowanego leku – praktyczne wykorzystanie narzędzi krystalografii

27.02.2024 (wtorek), godz. 14:15

Gmach Technologii Chemicznej, Audytorium Mościckiego

Opublikowano: 19.02.2024

Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego 2024

Zjazd Wiosenny SMPTChem to konferencja młodych naukowców, którzy mają możliwość przedstawienia swoich badań z zakresu chemii oraz nauk pokrewnych. W trakcie konferencji odbywają się również spotkania z gośćmi ze świata nauki i przemysłu, instytucji lub organizacji pożytku publicznego/science policy.

W tym roku Zjazd odbędzie się w Poroninie w dniach 1-5 maja

Rejestracja trwa do 25.02.2024 r.

Opublikowano: 19.02.2024

I Międzynarodowa Konferencja - MRTBS 2024

Konferencja naukowa: Nowoczesne trendy badawcze w naukach biomedycznych: holistyczne ujęcie opieki zdrowotnej, pod patronatem Rektora Uniwersytetu Opolskiego, prof. dr hab. Marka Masnyka oraz Prezydenta Uniwersytetu Naukowo-Technologicznego Tzu Chi na Tajwanie, prof. Wen-Jui Lo.

termin: 17-19.04.2024 r.

miejsce: Instytut Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego

Opublikowano: 12.02.2024

Konkurs na stanowiska student/doktorant-stypendysta w projekcie NCN OPUS 25 rozstrzygnięty

Komisja konkursowa podjęła decyzję o wyborze Pani mgr inż. Marty Rogalskiej i Pana mgr. inż. Aleksandra Gryciuka na stanowiska student/doktorant-stypendysta.

Opublikowano: 05.02.2024

Rekrutacja na indywidulane studia politechniczne – STUDIA ID w semestrze letnimi 2024

Studia umożliwiają zdolnym studentom otrzymanie stypendium oraz realizację zindywidualizowanego toku studiów pod opieką tutora. Organizowane są przez Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Termin złożenia dokumentów upływa 22 lutego br. (rejestracja została przedłużona)

Opublikowano: 02.02.2024

Konkurs o Nagrodę im. prof. Jana Czochralskiego

Zapraszamy do udziału w VI edycji Konkursu o Nagrodę im. prof. Jana Czochralskiego i przesyłania prac dotyczących zagadnień z obszaru działalności naukowo-technicznej patrona konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2024 r.

Opublikowano: 30.01.2024

Politechnika Warszawska dla WOŚP

Zapraszamy na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w minionych latach Politechnika Warszawska przygotowała na finał szereg atrakcji. W programie koncerty, licytacje na żywo, zabawy i warsztaty dla dzieci i całych rodzin oraz spotkania ze światem nauki i techniki. Wstęp wolny!

Termin: 28 stycznia, niedziela
Miejsce: Gmach Główny PW, Duża i Mała Aula

Opublikowano: 23.01.2024

Seminarium Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Współczesne baterie – hit czy kit?”

Seminarium ma na celu przedstawienie osiągnięć zespołów reprezentujących poszczególne dyscypliny nauki w Politechnice Warszawskiej. Proponowane spotkanie w cyklu będzie dotyczyło dyscypliny nauki chemiczne, omówione zostaną zagadnienia rozwoju technologii urządzeń do konwersji i magazynowania energii elektrycznej.

Termin: 18 stycznia 2024 r., godz. 16.15

Miejsce: