Wydarzenia
Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 17
W dniu 02.03.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 17 pt. „THIO-SWITCH: w poszukiwaniu nowych fotoaktywnych materiałów przełączalnych - badania kompleksów metali przejściowych, zawierających aktywny fragment ditienyloetenowy za pomocą zaawansowanych metod fotokrystalograficznych i spektroskopowych”, realizowanego w latach 2020–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pana Jakuba Drapały, uczestnika Szkoły Doktorskiej nr 1 na Wydziale Chemicznym PW.
Opublikowano: 10.03.2021
Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 16
W dniu 2 marca 2021 r. komisja powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 16 pt. „Poszukiwanie korelacji struktura-aktywność przeciwdrobnoustrojowa wybranych grup związków boraheterocyklicznych”, realizowanego w latach 2019–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę mgr. inż. Krzysztofa Nowickiego, uczestnika Szkoły Doktorskiej nr 1 na Wydz. Chemicznym PW. Doktorant będzie otrzymywał stypendium naukowe w okresie 26 miesięcy.
Opublikowano: 08.03.2021
Pracownik naszego Wydziału edytorem gościnnym specjalnego numeru pt. “Applications of Hydrolases in Medicinal Chemistry” w czasopiśmie Catalysts
Dr inż. Paweł Borowiecki (KBŚLiK, WCh PW) wraz z absolwentem naszego Wydziału dr. hab. inż. Dominikiem Koszelewskim (IChO PAN) będą wspólnie koordynować edycję specjalnego numeru pt. “Applications of Hydrolases in Medicinal Chemistry” w prestiżowym czasopiśmie katalitycznym Catalysts (ISSN 2073-4344, IF: 3.520).
Celem wydania tego numeru będzie zebranie kolekcji artykułów raportujących najnowsze światowe osiągnięcia w dziedzinie biokatalizy z zastosowaniem hydrolaz w asymetrycznej syntezie optycznie czynnych związków o znaczeniu biologicznym, ze szczególnym uwzględnieniem pochodnych o udokumentowanej aktywności farmakologicznej i/lub substancji czynnych leków (API).
Korzystając z okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich badaczy, którym "bliska sercu" jest tematyka biokatalizy w służbie chemii medycznej, do składania swoich prac badawczych w formie pełnych publikacji, krótkich komunikatów i/lub manuskryptów o charakterze literaturowo-przeglądowym. Warto dodać, że wszystkie artykuły przyjęte do druku opublikowane zostaną w modelu Open Access (OA), co zagwarantuje bezpłatny, otwarty, nieograniczony dostęp do wszystkich utworów naukowych udostępnionych w postaci elektronicznej na stronie ww. czasopisma.
Więcej informacji uzyskacie Państwo pod adresem: https://www.mdpi.com/journal/catalysts/special_issues/hydrolases_medicinal.
Dodatkowe informacje - ulotka (.pdf)
Opublikowano: 21.02.2021
Oferta pracy w projekcie europejskim H2020
Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej składa ofertę pracy na stanowisku chemika do realizacji zadań w ramach projektu Horyzont 2020 o tytule „Battery Interface Genome – Materials Acceleration Platform” (akronim: BIG-MAP)
w wymiarze pełnego etatu na okres 24 miesięcy. Szczegóły w "więcej".
Opublikowano: 21.01.2021
Oferta pracy w projekcie europejskim H2020
Oferta pracy na stanowisku asystenta badawczego przy projekcie europejskim w programu Horyzont 2020 realizowanym w Katedrze Chemii Nieorganicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.
Szczegóły w "więcej".
Opublikowano: 04.11.2020
Historia świata wg Flogistonu
Redaktor Wiktor Niedzicki na swym kanale youtube'owym Ciekawizja zamieścił film "Historia Świata wg Flogistonu" w ramach swojego cyklu CiekaWykład. W filmie występują studenci, członkowie Chemicznego Koła Naukowego Flogiston Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Prezentują w nim wybrane eksperymenty, z którymi goszczą na całym świecie w ramach festiwali prezentacji nauki, pikników naukowych i pokazów dla szkół. Zapraszamy do zobaczenia ilustrowanej Historii Świata wg Flogistonu!
Opublikowano: 21.03.2021
Noc Innowacji 2020 z Wydziałem Chemicznym
Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej wziął udział w Nocy Innowacji - spotkanie z najciekawszymi technologiami tworzonymi przez naukowców w dziedzinie chemii. Naukowcy z naszego Wydziału opowiedzieli o prowadzonych na Wydziale pracach nad innowacjami w zasilaniu urządzeń, materiałach do elektroniki, nowych tworzywach i kompozytach oraz technologich medycznych. Zapis z Nocy Innowacji na Wydziale Chemicznym PW jest do obejrzenia na kanale YouTube Wydziału.
Opublikowano: 08.10.2020
Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW
Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.
Opublikowano: 01.10.2020
Liczne projekty bateryjne na Wydziale Chemicznym PW
Nagrodę Nobla z chemii w 2019 roku przyznano za stworzenie i rozwój baterii litowo-jonowych. To zwiększyło zainteresowanie tym tematem oraz wpłynęło na przyspieszenie badań, także na Politechnice Warszawskiej. W jakie projekty bateryjne zaangażowani są specjaliści z naszego Wydziału Chemicznego?
Opublikowano: 22.05.2020
Wydział Chemiczny pomaga w dostarczaniu maseczek dla warszawskich szpitali
We współpracy z Fundacją Jeden Muranów (członek Partnerstwa "Przepis na Muranów"), która szyje maseczki, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej pomaga w dostarczaniu maseczek dla warszawskich szpitali. Dzięki wypożyczonym przez Wydział Chemiczny suszarkom możliwe jest ekspresowe odkażanie dużych partii maseczek. Po uszyciu są one dezynfekowane w suszarkach i mogą szybciej trafić do potrzebujących pracowników i pacjentów.
Wszystkim chorym życzymy zdrowia i trzymamy kciuki za pracowników służby zdrowia.
Opublikowano: 14.05.2020