Zasady przyjęć na studia II stopnia – Biotechnologia
Zasady przyjęć na studia drugiego stopnia – kierunek biotechnologia na Wydziale Chemicznym PW
Wydział Chemiczny prowadzi stacjonarne studia II stopnia na kierunku biotechnologia:
-
3-semestralne – dla kandydatów z tytułem zawodowym inżyniera uzyskanym na kierunku biotechnologia oraz kierunkach pokrewnych, o ile różnice programowe nie przekraczają 40% wymiaru przedmiotów podstawowych i kierunkowych określonych w Standardach Kształcenia dla studiów inżynierskich na kierunku biotechnologia.
Przy wystąpieniu większych różnic programowych decyzję o dopuszczeniu kandydata do postępowania kwalifikacyjnego podejmuje Dziekan. Dziekan może określić zakres niezbędnych uzupełnień programowych.
-
4-semestralne – dla kandydatów z tytułem zawodowym licencjata uzyskanym na kierunku biotechnologia, lub tytułem licencjata albo magistra uzyskanym na kierunkach pokrewnych, np. biochemia, chemia, farmacja i biologia pod warunkiem dobrej zgodności programu ukończonych studiów z wymaganiami stawianymi absolwentom kierunku biotechnologia (wg Standardów Kształcenia dla studiów inżynierskich na kierunku biotechnologia).
Pierwszy semestr studiów poświęcony jest przede wszystkim przedmiotom, których zaliczenie pozwala uzyskać kompetencje inżynierskie.
Rekrutację przeprowadza Komisja Rekrutacyjna, na podstawie regulaminu i harmonogramu zatwierdzonych przez odpowiednie organy Uczelni i Wydziału.
Limit miejsc na studia 3-semestralne i 4-semestralne proponuje Rada Wydziału. Rada określa też liczbę miejsc na specjalnościach.
Studia 3-semestralne
- Rekrutacja odbywa się w zimowej przerwie semestralnej, a studia rozpoczynają się w semestrze letnim.
- Kwalifikacja na studia odbywa się na podstawie oceny ze studiów pierwszego stopnia. Na tej podstawie ustala się listę rankingową kandydatów.
-
Kandydaci deklarują wybór specjalności w kolejności preferencji. Podział na specjalności następuje na podstawie miejsca na liście rankingowej kandydatów.
Studia 4-semestralne
- Rekrutacja odbywa się w sierpniu, a studia rozpoczynają się w semestrze zimowym.
- Kwalifikacja na studia odbywa się na podstawie oceny ze studiów pierwszego stopnia.
- Pierwszy semestr studiów ma charakter uzupełniający i pozwala studentom uzyskać kompetencje inżynierskie. Program następnych trzech semestrów pokrywa się z programem studiów 3-semestralnych.
- Kandydaci deklarują wybór specjalności w kolejności preferencji po pierwszym semestrze. Podział na specjalności następuje na podstawie miejsca na liście rankingowej, przy czym w tym przypadku jest uwzględniana średnia ważona: oceny ze studiów pierwszego stopnia i ocen z przedmiotów na I semestrze studiów drugiego stopnia.