BioLAB 2025-26 – drugie spotkanie informacyjne z twórcą programu, prof. Zygmuntem Derewendą z Univeristy of Virginia

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z założycielem Programu BioLAB, prof. Zygmuntem Derewendą z University of Virginia.

Wydarzenie będzie okazją do poznania oferty Programu BioLAB oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. 

  
Termin: 22 listopada 2024 (piątek), godz. 14:30

Miejsce: Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, sala 301/A, ul. I. Miecznikowa 1, Warszawa

   
O programie w skrócie

Program BioLAB to roczny staż dla studentów i studentek nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych, medycznych i pokrewnych (biologia, biochemia, biofizyka, bioinformatyka, biotechnologia, chemia, fizyka, farmacja, medycyna, itp.) w czterech amerykańskich instytucjach naukowych: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation oraz UT Southwestern Medical Center.
   

   
Program powstał z inicjatywy prof. Zygmunta Derewendy z University of VirginiaProf. Derewenda w 2001 r. po raz pierwszy zaprosił do odbycia stażu w USA studentów i studentki ze swojej alma mater, Uniwersytetu Łódzkiego.

Z prawie 500 dotychczasowych absolwentów i absolwentek Programu BioLAB ponad 90% zdecydowało się na kontynuację nauki na studiach doktoranckich, w USA (20%), Europie i całym świecie. Wśród instytucji, na których studiują absolwenci i absolwentki programu znajdują się m.in. University of Oxford, University College London, University of Cambridge, Max Planck Institute czy ETH Zürich. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak Nature, Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics czy Acta Crystallographica.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta administruje Programem od 2013 r. BioLAB w całości finansowany jest przez instytucje goszczące.
   

   
Dodatkowych informacji udziela prof. Izabela Madura, Wydział Chemiczny PW.

   

Ranking Perspektywy 2024

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

 

Projekty z programu SZAFIR

  

   

YoungChem

   

   

 

Deklaracja dostępności