Laureat Diamentowego Grantu w zespole LPT

Mgr inż. Michał Wrzecionek, pracujący pod opieką prof. Ludwika Synoradzkiego i dr Agnieszki Gadomskiej-Gajadhur w Laboratorium Procesów Technologicznych, został laureatem czteroletniego projektu Diamentowy Grant MNiSW pt. „Poliestry glicerolu do zastosowań medycznych”. Mgr Wrzecionek planuje syntezę dotychczas nieznanych polimerów oraz ich modyfikacje w celu uzyskania materiałów znajdujących zastosowanie w chemii medycznej i inżynierii tkankowej. Uzyskanie Diamentowego Grantu jest dużym wyróżnieniem i świetnym początkiem kariery naszego młodego doktoranta.

Opublikowano: 17.07.2018

Kierunki Biotechnologia i Technologia Chemiczna ponownie najlepszymi kierunkami inżynierskimi w rankingu Perspektyw

Miesięcznik Perspektywy opublikował Ranking Studiów Inżynierskich 2018. Kierunki Biotechnologia i Technologia Chemiczna zostały ocenione jako najlepsze kierunki inżynierskie w tegorocznej edycji rankingu Perspektyw w kategoriach odpowiednio Biotechnologia oraz Technologia Chemiczna. Kierunek Biotechnologia zdobył tytuł najlepszego kierunku w swojej kategorii już drugi raz z rzędu, a kierunek Technologia Chemiczna już po raz 6 z rzędu, trzymając palmę pierwszeństwa od początku rankingu (od kiedy oceniane są indywidualne kierunki inżynierskie)!

Opublikowano: 21.04.2018

Kierunki Biotechnologia i Technologia Chemiczna najlepszymi kierunkami inżynierskimi w rankingu Perspektyw

Miesięcznik Perspektywy opublikował Ranking Studiów Inżynierskich 2017. Kierunki Biotechnologia i Technologia Chemiczna zostały ocenione jako najlepsze kierunki inżynierskie w tegorocznej edycji rankingu Perspektyw w kategoriach odpowiednio Biotechnologia oraz Technologia Chemiczna. Kierunek Technologia Chemiczna zdobył tytuł najlepszego kierunku w swojej kategorii już po raz 5 z rzędu!

Opublikowano: 23.05.2017

Akredytacja KAUT dla kierunków Biotechnologia i Technologia Chemiczna

Certyfikat Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych uznaje wysoką jakość kształcenia na I i II stopniu studiów kierunków Biotechnologia i Technologia Chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej i przyznaje akredytacje na okres 5 lat, czyli na lata akademickie 2016/2017 do 2021/2022.

Komisja KAUT w 2013 roku uzyskała od European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE) uprawnienia do nadawania europejskiego certyfikatu EUR-ACE® Label, tym samym jednostki, które otrzymują certyfikat KAUT otrzymują równocześnie europejski certyfikat jakości kształcenia na kierunkach technicznych EUR-ACE®.

Opublikowano: 07.04.2017

Nasz Wydział ponownie wśród najlepszych w Polsce!

W dniu 8 czerwca miesięcznik edukacyjny Perspektywy opublikował Ranking Szkół Wyższych oraz Ranking Kierunków Studiów 2016.
Kierunek Technologia Chemiczna na Wydziale Chemicznym PW wygrał spośród 15 wydziałów w Polsce i został już po raz 4 nagrodzony jako najlepszy kierunek studiów w kategorii „Inżynieria i technologia chemiczna”.
Kierunek Biotechnologia na Wydziale Chemicznym PW zajął 4 pozycję wśród uczelni technicznych w kategorii „Biotechnologia”.

Opublikowano: 09.06.2016

Konkurs o Złoty Medal Chemii rozstrzygnięty, wśród laureatów studenci naszego Wydziału

Studenci naszego Wydziału, Panowie Maciej Białogłowski i Artur Kasprzak są laureatami organizowanego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN konkursu o Złoty Medal Chemii. Pan Artur Kasprzak, którego opiekunem jest Pani dr inż. Magdalena Popławska z Zakładu Chemii Organicznej, otrzymał Srebrny Medal. Pan Maciej Białogłowski, którego opiekunem jest Pan prof. dr hab. inż. Sławomir Podsiadło z Katedry Chemii Nieorganicznej i Technologii Ciała Stałego, otrzymał wyróżnienie. Cieszymy się i gratulujemy!

Opublikowano: 05.12.2015

TOP 3 artykułów naszych pracowników! (2017)

Najlepsze (wg IF) tegoroczne artykuły autorstwa pracowników naszego Wydziału (ostatnia aktualizacja: 03-01-2018):

1. D. Prochowicz, A. Kornowicz, J. Lewiński, Interactions of native cyclodextrins with metal ions and inorganic nanoparticles: Fertile landscape for chemistry and materials science, CHEMICAL REVIEWS, 2017, 117, 13461-13501. IF: 47,928
2. K. Sołtys-Brzostek, M. Terlecki, K. Sokołowski, J. Lewiński, Chemical fixation and conversion of CO2 into cyclic and cage-type metal carbonates, COORDINATION CHEMISTRY REVIEWS, 2017, 334, 199-231. IF: 13,324
3. R. Gawin, A. Kozakiewicz, P. Guńka, P. Dąbrowski, K. Skowerski, Bis(Cyclic Alkyl Amino Carbene) Ruthenium Complexes: A Versatile, Highly Efficient Tool for Olefin Metathesis, ANGEWANDTE CHEMIE-INTERNATIONAL EDITION, 2017, 56, 981-986. IF: 11,994

Opublikowano: 11.05.2013

TOP 3 artykułów naszych pracowników! (2016)

Najlepsze (wg IF) tegoroczne artykuły autorstwa pracowników naszego Wydziału (ostatnia aktualizacja: 31-12-2016):

1. S. Guo, X. Zhu, D. Jańczewski, S.S.C. Lee, T. He, S.L.M. Teo, G.J. Vancso, Measuring protein isoelectric points by AFM-based force spectroscopy using trace amounts of sample, NATURE NANOTECHNOLOGY, 2016. IF: 35,267
2. D. Prochowicz, A. Kornowicz, I. Justyniak, J. Lewiński, Metal complexes based on cyclodextrins: synthesis and structural diversity, COORDINATION CHEMISTRY REVIEWS, 2016, 306, 331-345. IF: 12,239
3. A.M. Cieślak, M. V. Pavliuk, L. D’Amario, M. Abdellah, K. Sokołowski, U. Rybinska, D.L.A. Fernandes, M.K. Leszczyński, F. Mamedov, A.M. El-Zhory, J. Föhlinger, A. Budinská, M. Wolska-Pietkiewicz, L. Hammarström, J. Lewiński, J. Sá, Ultra Long-Lived Electron-Hole Separation within Water-Soluble Colloidal ZnO Nanocrystals: Prospective Applications for Solar Energy Production, NANO ENERGY, 2016, 30, 187-192. IF: 11,553