1 miejsce w konkursie CHEMKATON dla zespołu studentów z Wydziału Chemicznego PW

Zespół ORBITALSI w składzie:

• Grzegorz Jędrzejczyk – lider zespołu
  • Anna Podobas
  • Artur Pytliński,

pokonał wszystkich konkurentów i zajął 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie CHEMKATON, WIELKIE WYZWANIE – CHEMIA.

Finał Konkursu CHEMKATON, w formule 24h maratonu, odbył się stacjonarnie w dniach 26-27 września 2023 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Do drugiego etapu zakwalifikowano, poprzez wymagające eliminacje, tylko osiem najlepszych drużyn z całej Polski w tym dwie z Wydziału Chemicznego PW: Orbitalsów i Benzen.

Organizatorami tego ogólnopolskiego konkursu promującego nauki chemiczne wśród studentów oraz jego głównymi twórcami są: Wydział Energetyki i Paliw oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Chemiczne

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach:

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym STUDENTOM i życzymy powodzenia w kolejnych naukowych wyzwaniach!