Wydarzenia

Oferujemy 2 stypendia doktoranckie w projekcie NCN

Metoda kontrolowanej modyfikacji polimerów na etapie "post-polimeryzacji” i jej zastosowanie do otrzymywania polimerowych czynników zaburzających strukturę ściany komórkowej (ConPPM)

Kierownik projektu: Dominik Jańczewski

W projekcie ConPPM opracowujemy nowe techniki modyfikacji polimerów (PPM) i staramy się zrozumieć mechanizmy reaktywności sąsiadujących centrów ulokowanych wzdłuż łańcucha polimerowego. Pozwoli to na opracowanie metod na prowadzenie procesu PPM w sposób kontrolowany, związany ze ściśle zdefiniowaną architektury produktu polimerowego. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej:

dominik.janczewski@pw.edu.pl

http://biomat.ch.pw.edu.pl/projekty/ConPPM/

Szukamy entuzjastów nauki najlepiej zainteresowanych zagadnieniami syntezy organicznej, chemii polimerów lub biochemii membrany komórkowej.

Więcej o wymaganiach konkursu

Opublikowano: 02.06.2021

Praca w projekcie programu SZAFIR 1

Do realizacji zadań badawczych w ramach projektu nr DOB-SZAFIR/03/B/001/01/2021 pt. „Opracowanie silnika rakietowego opartego na niekonwencjonalnym paliwie o zmniejszonym dymieniu i wysokim impulsie właściwym” w ramach programu NCBiR „Rozwój nowoczesnych, przełomowych technologii służących bezpieczeństwu i obronności państwa” – SZAFIR 1, poszukujemy osoby do pracy, która będzie zajmowała się syntezą i badaniem właściwości materiałów wysokoenergetycznych.

Praca w ramach umowy cywilno-prawnej w okresie 02.08-31.12.2021 r., wymagania:
- wykształcenie wyższe (min. inż.),
- doświadczenie z syntezą materiałów wysokoenergetycznych,
- doświadczenie w analizie termicznej będzie dodatkowym atutem.

Oferty pracy należy składać do dnia 02.08.2021 do godz. 10.00 na mail: tomgol@ch.pw.edu.pl; Osoba do kontaktu: Tomasz Gołofit

Opublikowano: 24.07.2021

Nasz pracownik edytorem gościnnym specjalnego wydania czasopisma Catalysts (IF=3.520)

Dr hab. inż. Tomasz Kliś (KCHF, WCh PW) oraz prof. dr Magdalena Janus z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będą wspólnie koordynować edycję specjalnego numeru pt. “Advances in Organic Photocatalysis” w prestiżowym czasopiśmie katalitycznym Catalysts (ISSN 2073-4344, IF: 3.520).

Celem wydania tego numeru będzie zebranie kolekcji artykułów prezentujących najnowsze światowe osiągnięcia w fotokatalizy redoks przy użyciu fotokatalizatorów organicznych.

Zapraszamy wszystkich badaczy zajmujących się tematyką fotokatalizy do składania swoich prac badawczych w formie pełnych publikacji, krótkich komunikatów i/lub manuskryptów o charakterze literaturowo-przeglądowym. Wszystkie artykuły przyjęte do druku opublikowane zostaną w modelu Open Access (OA), co zagwarantuje bezpłatny, otwarty, nieograniczony dostęp do wszystkich utworów naukowych udostępnionych w postaci elektronicznej na stronie ww. czasopisma.

Dodatkowe informacje na stronie:

https://www.mdpi.com/journal/catalysts/special_issues/advances_organic_photoredox_catalysis

Ulotka informacyjna (.pdf)

Opublikowano: 19.05.2021

Historia świata wg Flogistonu

Redaktor Wiktor Niedzicki na swym kanale youtube'owym Ciekawizja zamieścił film "Historia Świata wg Flogistonu" w ramach swojego cyklu CiekaWykład. W filmie występują studenci, członkowie Chemicznego Koła Naukowego Flogiston Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Prezentują w nim wybrane eksperymenty, z którymi goszczą na całym świecie w ramach festiwali prezentacji nauki, pikników naukowych i pokazów dla szkół. Zapraszamy do zobaczenia ilustrowanej Historii Świata wg Flogistonu!

Opublikowano: 21.03.2021

Noc Innowacji 2020 z Wydziałem Chemicznym

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej wziął udział w Nocy Innowacji - spotkanie z najciekawszymi technologiami tworzonymi przez naukowców w dziedzinie chemii. Naukowcy z naszego Wydziału opowiedzieli o prowadzonych na Wydziale pracach nad innowacjami w zasilaniu urządzeń, materiałach do elektroniki, nowych tworzywach i kompozytach oraz technologich medycznych. Zapis z Nocy Innowacji na Wydziale Chemicznym PW jest do obejrzenia na kanale YouTube Wydziału.

Opublikowano: 08.10.2020

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 01.10.2020

Wydział Chemiczny wspiera walkę z fake newsami

Pracownicy Wydziału Chemicznego wspierają swoją wiedzą ekspercką dziennikarzy sprawdzających prawdziwość informacji podawanych w sieci. Agence France-Presse na swojej stronie fact-checkingowej "AFP Sprawdzam" opublikowała dzisiaj materiał sprawdzający informacje podawane w kolejnym popularnym, ale dezinformującym filmiku w mediach społecznościowych. W artykule wypowiada się dr hab. inż. Marcin Olszewski z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków naszego Wydziału. Artykuł do przeczytania na stronie AFP.

Opublikowano: 05.05.2021

Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra"

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, uprzejmie zapraszamy do udziału w Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra". Seminarium odbędzie się odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2021 roku (piątek) w godzinach 9.00 - 15.00 w formie zdalnej za pomocą aplikacji MS TEAMS (link do spotkania).

Celem Seminarium BioTech4Med „Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra” jest prezentacja śródokresowych wyników projektów uzyskanych w ramach konkursów BIOTECHMED-1 i IDUB against COVID-19 oraz współfinasowanych ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza PW. Seminarium ma również na celu promowanie współpracy naukowców z obszarów biotechnologii i inżynierii biomedycznej prowadzącej do opracowania innowacyjnych technologii dla medycyny.

Zaproszenie na seminarium - pełna wersja (.pdf)
Agenda seminarium (.pdf)

Opublikowano: 31.03.2021

Naukowcy z Wydziału Chemicznego w audycji Halo.Radio

21 listopada w Halo.Radio, w audycji red. Wiktora Niedzickiego pt. "Ciekawe dwie godziny" gościli pracownicy naszego Wydziału: dr inż. Katarzyna Lech, dr inż. Agnieszka Gadomska-Gajadhur, dr hab. inż. Paulina Wiecińska, prof. uczelni, dr inż. Artur Kasprzak i dr hab. inż. Leszek Niedzicki, prof. uczelni. Goście programu opowiadali o swoich najnowszych odkryciach i badaniach, wdrożeniach i największych osiągnięciach. Audycja jest do obejrzenia tutaj a do wysłuchania w formie podcastu tutaj.

Opublikowano: 21.11.2020

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)

Projekty z programu SZAFIR