Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej Politechnika Warszawska Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej Politechnika Warszawska

Skip to main content

Wydarzenia

Ostatnie pożegnanie NEW

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że 16 marca 2018 roku zmarł

Ś † P
Prof. dr hab. inż.
Leszek MAKARUK

emerytowany profesor Politechniki Warszawskiej,
wieloletni Kierownik Zakładu Chemii Fizycznej Polimerów
oraz wieloletni Dyrektor Instytutu Tworzyw Sztucznych na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej

 
Odszedł od nas wybitny uczony, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej

 
Dziekan, Rada Wydziału i społeczność akademicka
Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 19.03.2018

Seminarium Wydziałowe dr. inż. Tomasza Wolszakiewicza - 27.03.2018, 14:15 NEW

Dziekan Wydziału Chemicznego PW oraz Komisja ds. Nauki Rady Wydziału uprzejmie zapraszają na seminarium Wydziałowe dr. inż. Tomasza Wolszakiewicza (Instytut Przemysłu Organicznego) pt. "Gazogenerator prochowy - układ wysokoenergetyczny zapewniający stabilny dopływ gazów w złożonych układach rakietowych", które odbędzie się we wtorek, 27 marca 2018, o godz. 14:15 w Audytorium Czochralskiego, Gmach Technologii Chemicznej.

Opublikowano: 16.03.2018

Rekrutacja na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus Plus w roku akademickim 2018/2019

Studenci zainteresowani wyjazdem na studia w ramach programu Erasmus Plus proszeni są o aplikowanie w systemie USOS oraz złożenie dokumentów rekrutacyjnych w wersji papierowej (studenci zainteresowani wyjazdem na praktyki proszeni są o złożenie dokumentów tylko w wersji papierowej) w dniach 01.03-31.03.2018 w Dziekanacie Biotechnologii, Gmach Starej Chemii, pok. 101 (szczegóły w zakładce Studenci>Programy międzynarodowe>Tablica ogłoszeń).

Opublikowano: 28.02.2018

Rekrutacja na studia doktoranckie 2018/2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru zimowego roku akad. 2018/2019.

I rekrutacja:
Termin zgłoszeń: do 8 czerwca 2018 r.
Terminy rozmów kwalifikacyjnych: 15-21 czerwca 2018 r.
Test: 22 czerwca 2018 r., godz. 10:00, A. Czochralskiego

II rekrutacja:
do 3 września 2018 r.
Terminy rozmów kwalifikacyjnych: 10-14 września 2018 r.
Test: 17 września 2018 r., godz. 10:00, A. Czochralskiego

Więcej informacji na www.doktoranci.ch.pw.edu.pl w zakładce Rekrutacja.

Opublikowano: 14.03.2018

Konkurs na najlepszą prace dyplomową dotyczącą suplementów diety i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Rada Ekspercka Krajowej Rady Suplementów i Odżywek ogłasza III edycję Konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące suplementów diety w aspekcie żywieniowym, technologicznym, zdrowia publicznego, prawnym, socjologicznym i marketingowym. Konkurs ma na celu popularyzowanie wiedzy oraz zwiększenie świadomości w tym zakresie.
Prace dyplomowe oznaczają prace na poziomie licencjackim, magisterskim oraz doktorskim.

Pismo do uczelni (.pdf)
Regulamin konkursu (.pdf)
Formularz zgłoszeniowy (.doc)

Opublikowano: 02.02.2018

Wydział Chemiczny PW Liderem Polskiego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn!

21 lutego br. w siedzibie Ministerstwa Energii miało miejsce podpisanie umowy Polskiego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn. Konsorcjum jest wyrazem konsolidacji środowiska naukowego, przedstawicieli Władz Państwa oraz przemysłu bateryjnego w obliczu wyzwań elektromobilności. Założycielami Konsorcjum są: Politechnika Warszawska (Lider Konsorcjum), Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Metali Nieżelaznych w Poznaniu, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski.

Opublikowano: 21.02.2018

Szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych w firmie ENGEL Polska dla studentów naszego wydziału

W dniu 8 stycznia 2018 roku grupa 13 studentów (kierunek: Technologia Chemiczna, II stopień, II semestr, specjalność: Funkcjonalne materiały polimerowe, elektroaktywne i wysokoenergetyczne), którzy otrzymali najlepsze wyniki z zaliczenia przedmiotu: "Aplikacja i przetwórstwo materiałów polimerowych" zostali zaproszeni przez firmę ENGEL Polska Sp. z o.o. do jej siedziby w celu odbycia zaawansowanego szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonego instruktora Pana Jana Andrzejaka i obejmowały kilkugodzinny wykład teoretyczny a następnie pracę przy programowaniu i obsłudze wtryskarki.

Opublikowano: 18.01.2018

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 14.02.2017

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Porozumienie o współpracy z Northwestern Polytechnical University

W dniach 12.11-22.11.2015, na zaproszenie Northwestern Polytechnical University w Xi`an (Chiny), przebywał prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran, kierownik Katedry Technologii Chemicznej. W czasie tego pobytu wygłosił 5 wykładów związanych z projektowaniem i otrzymywaniem zaawansowanych tworzyw ceramicznych oraz podpisane zostało porozumienie o współpracy naukowej, wymianie pracowników, doktorantów i studentów pomiędzy Wydziałem Chemicznym PW i School of Materials Science and Engineering tej Uczelni. Na zdjęciu Prof. dr Hejun Li, dziekan School of Materials Science and Engineering w Northwestern Polytechnical University, podpisuje porozumienie o współpracy w obecności Prof. Mikołaja Szafrana.

Opublikowano: 28.11.2015

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)