Wydarzenia
Solidarni z Ukrainą / Солідарні з Україною
Społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej w pełni solidaryzuje się z narodem ukraińskim w tej trudnej dla naszego sąsiada chwili. Nic nie uzasadnia agresji militarnej, jaka została przeprowadzona wobec Ukrainy przez Rosję. W Europie, tak doświadczonej przez dramat II wojny światowej, która przyniosła miliony ofiar, zachowanie władz rosyjskich niesie uzasadniony niepokój o przyszłość całego kontynentu.
Opublikowano: 27.02.2022
Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej 2022 NEW
Kończysz niebawem szkołę i zastanawiasz się co dalej? Szukasz inspiracji? Masz w sobie ciekawość i lubisz odkrywać? Koniecznie zajrzyj na kampus PW. Poznasz studentów i wykładowców, zadasz nurtujące Cię pytania, otrzymasz odpowiedzi i niespodzianki :-), przekonasz się jak studiuje się na Politechnice Warszawskiej.
Zapraszamy w sobotę 28 maja, w godzinach 10:00–16:00.
Opublikowano: 21.05.2022
Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Ministra Edukacji i Nauki na rok 2021/2022 NEW
W dniu 17.05.2022 r. podczas Rady Wydziału nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów studentkom i studentom, którym Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendium za znaczące osiągnięcia.
Opublikowano: 18.05.2022
Ostatnie pożegnanie
Opublikowano: 13.05.2022
Oferujemy stypendium doktoranckie w projekcie NCN Opus
Projekt: Metoda kontrolowanej modyfikacji polimerów na etapie "post-polimeryzacji” i jej zastosowanie do otrzymywania polimerowych czynników zaburzających strukturę ściany komórkowej (ConPPM)
Kierownik projektu: Dominik Jańczewski
W projekcie ConPPM opracowujemy nowe techniki modyfikacji polimerów (PPM) i staramy się zrozumieć mechanizmy reaktywności sąsiadujących centrów ulokowanych wzdłuż łańcucha polimerowego. Pozwoli to na opracowanie metod na prowadzenie procesu PPM w sposób kontrolowany, związany ze ściśle zdefiniowaną architektury produktu polimerowego. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej:
http://biomat.ch.pw.edu.pl/projekty/ConPPM/
Szukamy entuzjastów nauki najlepiej zainteresowanych zagadnieniami syntezy organicznej, chemii polimerów lub biochemii membrany komórkowej. Na zgłoszenia czekamy do dnia 26 czerwca 2022.
Opublikowano: 13.05.2022
Zbiórka zasilaczy awaryjnych UPS dla Ukrainy
Wydział Fizyki PW organizuje pomoc dla Ukrainy w zakresie przygotowania małych, mobilnych magazynów energii. W tym celu zbierane są:
- urządzenia UPS (działające lub nie),
- inne pakiety baterii litowo-jonowych (np. z hulajnóg elektrycznych).
Zbiórka odbywa się w sposób ciągły, przy portierni w Gmachu Fizyki. Zebrane UPSy i pakiety będą poddane recyklingowi, naprawione i łączone z panelami fotowoltaicznymi, aby uzyskać magazyny energii.
Dodatkowo, poszukiwani są chętni do zaangażowania się w prace. Potrzebne są m.in. osoby:
- do prac logistycznych – odbieranie UPSów/pakietów Li-ion, transport do Wydziału Mechatroniki, inwentaryzacja, pakowanie i wysyłka naprawionych UPSów/pakietów, poszukiwanie i zakup niezbędnych elementów elektrycznych i elektronicznych
- do prac technicznych – demontaż niedziałających UPSów/pakietów, naprawa, projektowanie i montaż nowych magazynów energii
- do prac badawczych – testowanie UPSów/pakietów, pomiary napięć i pojemności,
- do prac PR-owych – projektowanie grafik i postów, komunikacja z zewnętrznymi firmami, poszukiwanie sponsorów (w tym: paneli fotowoltaicznych), kontakt ze stroną ukraińską.
Osoby zainteresowane mogą dołączyć do projektu, dopisując się do zespołu na Teams przy wykorzystaniu kodu: f2ekygt. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest pracownik Wydziału Fizyki, prof. dr hab. Michał Marzantowicz (kontakt: michal.marzantowicz@pw.edu.pl).
Opublikowano: 28.03.2022
Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW
Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.
Opublikowano: 01.10.2020
Technologie PW: Dynamiczne substytuty kości gąbczastej - dr Gadomska-Gajadhur
W ramach projektu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przedstawiania technologii opracowanych przez naukowców Politechniki Warszawskiej "Technologie PW", w tym tygodniu przedstawione zostały technologie implantów z Wydziału Chemicznego - opracowane w zespole dr Gadomskiej-Gajadhur. Film można znaleźć na platformie YouTube tutaj [link do Youtube.com].
Opublikowano: 29.04.2022
Dr hab. Leszek Niedzicki opowiada o nowych technologiach do baterii litowo-jonowych, które zostały opracowane na naszym Wydziale
Dzisiaj (21.03.2022) na portalu dziennik.plopublikowano wywiad z dr hab. inż. Leszkiem Niedzickim, prof. uczelni, w którym opowiada o sukcesach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej w zakresie opracowywania nowych technologii do baterii litowo-jonowych, zwłaszcza elektrolitów. W wywiadzie opowiada też o projektach badawczych prowadzonych na naszym Wydziale oraz o przyszłości ogniw i ich obecnych bolączkach, które naukowcy z naszej uczelni przezwyciężają. Wywiad można przeczytać tutaj.
Opublikowano: 21.03.2022
Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie M-ERA.NET 2 Call 2020
W dniu 31.03.2022 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na dwa stanowiska doktoranta-stypendysty w projekcie M-ERA.NET 2 Call 2020 pt. „Katody do ogniw Li-S oparte na MOF@rGO”, realizowanego w latach 2021–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Anny Szczęsnej-Chrzan oraz Pana Macieja Smolińskiego. Doktoranci będą otrzymywali stypendium w okresie 14 miesięcy.
Opublikowano: 01.04.2022
Następny » 1 2