Wydarzenia

Solidarni z Ukrainą / Солідарні з Україною

Społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej w pełni solidaryzuje się z narodem ukraińskim w tej trudnej dla naszego sąsiada chwili. Nic nie uzasadnia agresji militarnej, jaka została przeprowadzona wobec Ukrainy przez Rosję. W Europie, tak doświadczonej przez dramat II wojny światowej, która przyniosła miliony ofiar, zachowanie władz rosyjskich niesie uzasadniony niepokój o przyszłość całego kontynentu.

Opublikowano: 27.02.2022

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej 2022 NEW

Kończysz niebawem szkołę i zastanawiasz się co dalej? Szukasz inspiracji? Masz w sobie ciekawość i lubisz odkrywać? Koniecznie zajrzyj na kampus PW. Poznasz studentów i wykładowców, zadasz nurtujące Cię pytania, otrzymasz odpowiedzi i niespodzianki :-), przekonasz się jak studiuje się na Politechnice Warszawskiej. 

Zapraszamy w sobotę 28 maja, w godzinach 10:00–16:00. 

Opublikowano: 21.05.2022

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Ministra Edukacji i Nauki na rok 2021/2022 NEW

W dniu 17.05.2022 r. podczas Rady Wydziału nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów studentkom i studentom, którym Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendium za znaczące osiągnięcia. 

Opublikowano: 18.05.2022

Ostatnie pożegnanie

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy,
że 9 maja 2022 roku zmarł

Ś † P

Prof. dr hab.

Remigiusz RUDNICKI

emerytowany profesor Politechniki Warszawskiej,
wieloletni Kierownik Zakładu Chemii Ogólnej,
wieloletni Dyrektor Instytutu Chemii Nieorganicznej
oraz Przewodniczący Komisji Historycznej
na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Odszedł od nas wybitny uczony, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej

Dziekan, Rada Wydziału i społeczność akademicka
Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

 

Z bólem zawiadamiamy,
że w dniu 9 maja 2022 roku
zmarł opatrzony Sakramentami Świętymi
urodzony 23 września 1926 roku w Żyrardowie
nasz ukochany Mąż, Ojciec i Dziadek

Ś † P

prof. dr hab.

Remigiusz Rudnicki

ps. „Robak”
emerytowany profesor Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej
żołnierz Armii Krajowej

Msza święta żałobna zostanie odprawiona dnia 17 maja 2022 roku o godzinie 12:00 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Rzeźbiarskiej 46 w Warszawie (Anin), po czym nastąpi przewiezienie do grobu rodzinnego na Cmentarz w Marysinie Wawerskim

Pogrążeni w żalu
Żona, Dzieci i Wnuki

Opublikowano: 13.05.2022

Oferujemy stypendium doktoranckie w projekcie NCN Opus

Projekt: Metoda kontrolowanej modyfikacji polimerów na etapie "post-polimeryzacji” i jej zastosowanie do otrzymywania polimerowych czynników zaburzających strukturę ściany komórkowej (ConPPM)

Kierownik projektu: Dominik Jańczewski

W projekcie ConPPM opracowujemy nowe techniki modyfikacji polimerów (PPM) i staramy się zrozumieć mechanizmy reaktywności sąsiadujących centrów ulokowanych wzdłuż łańcucha polimerowego. Pozwoli to na opracowanie metod na prowadzenie procesu PPM w sposób kontrolowany, związany ze ściśle zdefiniowaną architektury produktu polimerowego. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej:

dominik.janczewski@pw.edu.pl

http://biomat.ch.pw.edu.pl/projekty/ConPPM/

Szukamy entuzjastów nauki najlepiej zainteresowanych zagadnieniami syntezy organicznej, chemii polimerów lub biochemii membrany komórkowej. Na zgłoszenia czekamy do dnia 26 czerwca 2022.

Więcej o wymaganiach konkursu

Opublikowano: 13.05.2022

Zbiórka zasilaczy awaryjnych UPS dla Ukrainy

Wydział Fizyki PW organizuje pomoc dla Ukrainy w zakresie przygotowania małych, mobilnych magazynów energii. W tym celu zbierane są:

  • urządzenia UPS (działające lub nie),
  • inne pakiety baterii litowo-jonowych (np. z hulajnóg elektrycznych).

Zbiórka odbywa się w sposób ciągły, przy portierni w Gmachu Fizyki. Zebrane UPSy i pakiety będą poddane recyklingowi, naprawione i łączone z panelami fotowoltaicznymi, aby uzyskać magazyny energii.

Dodatkowo, poszukiwani są chętni do zaangażowania się w prace. Potrzebne są m.in. osoby:

  • do prac logistycznych – odbieranie UPSów/pakietów Li-ion, transport do Wydziału Mechatroniki, inwentaryzacja, pakowanie i wysyłka naprawionych UPSów/pakietów, poszukiwanie i zakup niezbędnych elementów elektrycznych i elektronicznych
  • do prac technicznych – demontaż niedziałających UPSów/pakietów, naprawa, projektowanie i montaż nowych magazynów energii
  • do prac badawczych – testowanie UPSów/pakietów, pomiary napięć i pojemności,
  • do prac PR-owych – projektowanie grafik i postów, komunikacja z zewnętrznymi firmami, poszukiwanie sponsorów (w tym: paneli fotowoltaicznych), kontakt ze stroną ukraińską.

Osoby zainteresowane mogą dołączyć do projektu, dopisując się do zespołu na Teams przy wykorzystaniu kodu: f2ekygt. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest pracownik Wydziału Fizyki, prof. dr hab. Michał Marzantowicz (kontakt: michal.marzantowicz@pw.edu.pl).

Opublikowano: 28.03.2022

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 01.10.2020

Technologie PW: Dynamiczne substytuty kości gąbczastej - dr Gadomska-Gajadhur

W ramach projektu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przedstawiania technologii opracowanych przez naukowców Politechniki Warszawskiej "Technologie PW", w tym tygodniu przedstawione zostały technologie implantów z Wydziału Chemicznego - opracowane w zespole dr Gadomskiej-Gajadhur. Film można znaleźć na platformie YouTube tutaj [link do Youtube.com].

Opublikowano: 29.04.2022

Dr hab. Leszek Niedzicki opowiada o nowych technologiach do baterii litowo-jonowych, które zostały opracowane na naszym Wydziale

Dzisiaj (21.03.2022) na portalu dziennik.plopublikowano wywiad z dr hab. inż. Leszkiem Niedzickim, prof. uczelni, w którym opowiada o sukcesach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej w zakresie opracowywania nowych technologii do baterii litowo-jonowych, zwłaszcza elektrolitów. W wywiadzie opowiada też o projektach badawczych prowadzonych na naszym Wydziale oraz o przyszłości ogniw i ich obecnych bolączkach, które naukowcy z naszej uczelni przezwyciężają. Wywiad można przeczytać tutaj.

Opublikowano: 21.03.2022

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie M-ERA.NET 2 Call 2020

W dniu 31.03.2022 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na dwa stanowiska doktoranta-stypendysty w projekcie M-ERA.NET 2 Call 2020 pt. „Katody do ogniw Li-S oparte na MOF@rGO”, realizowanego w latach 2021–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Anny Szczęsnej-Chrzan oraz Pana Macieja Smolińskiego. Doktoranci będą otrzymywali stypendium w okresie 14 miesięcy.

Opublikowano: 01.04.2022

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)

Projekty z programu SZAFIR