Mgr inż. Joanna Tańska laureatką VI edycji konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”

22 marca 2024 r. odbył się finał krajowy VI edycji konkursu Mój doktorat w 180 sekund.
Laureatką pierwszej nagrody jury, ufundowanej przez Ambasadę Francji i Instytut Francuski, została doktorantka naszego Wydziału – mgr inż. Joanna Tańska.

W ramach nagrody Pani Joanna będzie miała możliwość odbycia miesięcznego stażu naukowego w wybranym ośrodku badawczym we Francji, a także będzie reprezentować Polskę podczas finału środkowoeuropejskiego, który odbędzie się 6 czerwca 2024 r. na Uniwersytecie Loránd Eötvös w Budapeszcie.

Konkurs Ma thèse en 180 secondes (Mój doktorat w 180 sekund) stanowi dla doktorantów okazję do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności. Doktorant w ciągu trzech minut ma za zadanie przedstawić w języku francuskim jasną, zwięzłą i przekonującą prezentację swojego tematu badawczego, posługując się wyłącznie jednym slajdem.

Organizatorami konkursu są: Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej, Ambasadą Francji w Polsce i Akademickim Towarzystwem Romanistów Polskich "Plejada". Partnerami polskiej edycji konkursu są także: Centrum Studiów Frankofońskich (CCFEF) Uniwersytetu Warszawskiego, Polska Akademia Nauk, Polska Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz firma Mazars Polska.

Pani mgr inż. Joanna Tańska przygotowuje doktorat w Katedrze Technologii Chemicznej pod kierunkiem dr hab. inż. Pauliny Wiecińskiej, prof. uczelni, a promotorem pomocniczym jest dr inż. Paweł Falkowski.