Podsumowanie 27 Konferencji microTAS – Katowice 2023

Światowa konferencja microTAS jest organizowana corocznie, kolejno w Europie, Ameryce i Azji. W tym roku, 27 konferencja microTAS odbyła się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach w dniach 15-19 października 2023 roku.

Konferencja współorganizowana była przez pracowników Wydziału Chemicznego PW – prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka i dr hab. inż. Elżbieta Jastrzębska, prof. uczelni pełnili rolę przewodniczących.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 900 naukowców z 39 krajów świata, największy udział miały Japonia i Korea Płd. Zaprezentowano ponad 120 wystąpień ustnych, w tym 6 wykładów plenarnych oraz 23 wykłady zaproszone. Przedstawiono ponad 600 prezentacji plakatowych. Dodatkowo, w Konferencji brało udział ponad 50 wystawców firm i instytucji z całego świata.

Kolejne edycje Konferencji odbędą się w Montrealu w Kanadzie i w Adelajdzie w Australii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.