Wydarzenia

Szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych w firmie ENGEL Polska dla studentów naszego wydziału

W dniu 8 stycznia 2018 roku grupa 13 studentów (kierunek: Technologia Chemiczna, II stopień, II semestr, specjalność: Funkcjonalne materiały polimerowe, elektroaktywne i wysokoenergetyczne), którzy otrzymali najlepsze wyniki z zaliczenia przedmiotu: "Aplikacja i przetwórstwo materiałów polimerowych" zostali zaproszeni przez firmę ENGEL Polska Sp. z o.o. do jej siedziby w celu odbycia zaawansowanego szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonego instruktora Pana Jana Andrzejaka i obejmowały kilkugodzinny wykład teoretyczny a następnie pracę przy programowaniu i obsłudze wtryskarki.

Opublikowano: 18.01.2018

Spotkanie wyjazdowe InterBioMed-2016

W dniach 25-26 listopada br. o ośrodku OSSA w okolicach Warszawy odbyło się pierwsze wyjazdowe spotkanie naukowców Politechniki Warszawskiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Celem spotkania, zdefiniowanym przez jego organizatorów w osobach prof. Marka Krawczyka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) oraz prof. Zbigniewa Brzózki i prof. Elżbiety Malinowskiej z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (PW), była identyfikacja tematów badawczych, które mogą być podstawą wspólnych, interdyscyplinarnych projektów naukowych na rzecz medycyny. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt. Wśród słuchaczy obecni byli także goście ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Wojskowej Akademii Technicznej. Uczestnicy wysłuchali 22 prezentacji ( program spotkania (.pdf) ).
Efektem wymiany myśli i dyskusji podczas tego spotkania jest inicjatywa powołania do życia Platformy InterBioMed, zrzeszającej zespoły badawcze WUM, obu uczelni technicznych PW i WAT oraz SGGW. Kolejne spotkanie InterBioMed planowane jest na przełomie lutego/marca 2017 i odbędzie się w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT).
Zespoły, których badania posiadają potencjał aplikacyjny w obszarze inżynierii biomedycznej, biotechnologii i medycyny oraz są zainteresowane udziałem w Platformie InterBioMed, serdecznie zapraszamy do współpracy.
prof. Z. Brzózka (brzozka@ch.pw.edu.pl)
prof. E. Malinowska (ejmal@ch.pw.edu.pl)

Opublikowano: 28.11.2016

Konferencja TRI-BIO-CHEM-2016

W dniach 5-6 maja br. pod Nasielskiem w okolicach Warszawy odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, tworzącego konsorcjum KNOW w obszarze nauk chemicznych oraz Instytut Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Uczestnicy konferencji TRI-BIO-CHEM-2016 wysłuchali 25 prezentacji z pogranicza biologii i chemii. Celem konferencji zdefiniowanym przez dziekana Wydziału Chemicznego PW prof. Zbigniewa Brzózkę, dziekana Wydziału Chemii UW prof. Pawła Kuleszę oraz dyrektora Instytutu Nenckiego PAN prof. Adama Szewczyka było identyfikacja tematów badawczych, które mogą być podstawą wspólnych, interdyscyplinarnych projektów naukowych oraz działań edukacyjnych.

Opublikowano: 11.05.2016

Wręczenie dyplomów i nagród na uroczystej Radzie Wydziału

Na ostatniej Radzie Wydziału odbyła się uroczystość wręczenia brązowych medali i dyplomów 100-lecia Politechniki Warszawskiej pracownikom i emerytom Wydziału Chemicznego, szczególnie zasłużonych dla rozwoju dydaktyki, oraz pracownikom za znakomitą realizację zajęć dydaktycznych (najlepsze oceny w ankietach studenckich). Wręczono również złoty dyplom absolwenta Wydziału Chemicznego oraz dyplomy potwierdzające przyznanie specjalnych stypendiów naukowych KNOW dla studentów i doktorantów Wydziału Chemicznego PW.

Opublikowano: 04.12.2015

Porozumienie o współpracy z Northwestern Polytechnical University

W dniach 12.11-22.11.2015, na zaproszenie Northwestern Polytechnical University w Xi`an (Chiny), przebywał prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran, kierownik Katedry Technologii Chemicznej. W czasie tego pobytu wygłosił 5 wykładów związanych z projektowaniem i otrzymywaniem zaawansowanych tworzyw ceramicznych oraz podpisane zostało porozumienie o współpracy naukowej, wymianie pracowników, doktorantów i studentów pomiędzy Wydziałem Chemicznym PW i School of Materials Science and Engineering tej Uczelni. Na zdjęciu Prof. dr Hejun Li, dziekan School of Materials Science and Engineering w Northwestern Polytechnical University, podpisuje porozumienie o współpracy w obecności Prof. Mikołaja Szafrana.

Opublikowano: 28.11.2015

Technicznie Najlepsi!

W 2015 roku - roku obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej obchodzimy także 100-lecie Odnowienia Tradycji Wydziału Chemicznego, jednego z czterech najstarszych wydziałów naszej Uczelni.

Partnerem obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Wydziału Chemicznego jest firma BASF, która w 2015 roku obchodzi swoje 150-lecie istnienia.

Stulecie harmonogram obchodów WCh-PW (.pdf)

Opublikowano: 27.01.2015

Powołanie Mazowieckiego Klastra Chemicznego

W dniu 14 maja 2014 została podpisana umowa partnerska między 43 przedstawicielami przedsiębiorstw, uczelni wyższych (w tym Politechniki Warszawskiej), ośrodków badawczo-rozwojowych i administracji samorządowej. W efekcie rozpoczął oficjalną działalność Mazowiecki Klaster Chemiczny, w którego tworzeniu brał czynny udział Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej.
Zachęcamy do zapoznania się z misją i strategią Klastra obszernie przedstawioną na stronie internetowej: www.klasterchemiczny.com
Jednocześnie wszystkie osoby zainteresowane współpracą z Mazowieckim Klastrem Chemicznym proszone są o kontakt z dr Jolantą Mierzejewską (ZTiBŚL, jmierzejewska@ch.pw.edu.pl).

Opublikowano: 16.01.2015

Polski Nobel dla prof. dr. hab. Karola Greli

Z prawdziwą satysfakcją odnotowujemy, że prof. dr hab. Karol Grela z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Chemii Organicznej PAN, absolwent naszego Wydziału, który ukończył w 1994 roku, został laureatem tegorocznej Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, zwanej „Polskim Noblem”.

Opublikowano: 07.11.2014

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2023 - logo

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

Projekty z programu SZAFIR

 

   

YoungChem