Projekty naukowczyń z Wydziału Chemicznego PW z finansowaniem przyznanym w konkursie LIDER POB BIB-2

Celem konkursu LIDER POB BIB-2 jest rozwinięcie technologii oraz opracowań z obszaru biotechnologii i inżynierii biomedycznej mających znaczenie dla otoczenia społeczno-gospodarczego, zwiększenie potencjału badawczego oraz popularyzację obu dyscyplin w Politechnice Warszawskiej.

Budżet konkursu wynosi 3 200 000 zł, a maksymalny budżet jednego projektu badawczego wynosi 800 000 zł.

Do finansowania skierowano 4 projekty, w tym 2 badaczek z naszego Wydziału, dr hab. inż. Elżbiety Jastrzębskiej, prof. uczelni i dr hab. Patrycji Wińskiej:

1. Dr hab. inż. Elżbieta Jastrzębska, prof. uczelni
    tytuł projektu: Model endometrium w systemie Organ-on-a-chip
    budżet: 799 955,00 PLN;
  2. Dr hab. Patrycja Wińska
    tytuł projektu: Ludzkie egzosomy jako naturalne nośniki inhibitorów kinazy białkowej CK2 w terapii przeciwnowotworowej
    budżet: 800 000,00 PLN.

Pełna lista laureatów konkursu LIDER POB BIB-2 dostępna jest na stronie programu IDUB».

Serdecznie gratulujemy!