Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego 2024

Serdecznie zapraszamy na 27 Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego 2024

W tym roku Zjazd odbędzie się w dniach 1-5 maja, w Poroninie.

Rejestracja trwa do 25.02.2024 r.

Naukowy Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest ogólnopolską konferencją cykliczną, w której biorą udział najzdolniejsi studenci i doktoranci oraz przedstawiciele większości polskich uczelni wyższych.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia ogólnochemiczne, jak również te z pogranicza chemii i biologii, medycyny, technologii chemicznej, fizyki oraz nanotechnologii. Głównym celem spotkania jest:

• wymiana doświadczeń naukowych z dziedziny chemii oraz pokrewnych nauk przyrodniczych wśród środowiska studenckiego wszystkich poziomów;
  • zapoznanie przyszłych chemików z rynkiem chemicznym w Polsce, poznanie perspektyw rozwoju w zawodach chemicznych i około-chemicznych w naszym kraju;
  • promocja polskiej nauki oraz kariery w nauce i przemyśle;
  • integracja środowiska młodych chemików i entuzjastów chemii z całej Polski;
  • rozwijanie sieci ogólnopolskiej współpracy naukowej, poprzez kojarzenie osób o podobnych zainteresowaniach naukowych;
  • propagowanie myśli ekologicznych i współpracy w trosce o środowisko.

Jest to też okazja do wspólnego spotkania, podzielenia się wiedzą i dyskusji na temat działań organizacji w przyszłości.

Podczas Zjazdu studenci i doktoranci prezentują wyniki swoich badań w formie plakatów lub komunikatów ustnych. Odbywają się również spotkania z gośćmi wywodzącymi się ze świata nauki i przemysłu, instytucji lub organizacji pożytku publicznego. Wydarzenie sprzyja także nawiązywaniu kontaktów naukowych, większej konsolidacji środowiska i wzajemnej inspiracji.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Zjazdu – https://zjazdy.smptchem.pl/.