Nowa monografia pod redakcją profesorów naszego Wydziału

Nakładem Państwowego Wydawnictwa Naukowego ukazała się monografia „Sensory chemiczne i biosensory” pod redakcją trojga profesorów Katedry Biotechnologii Medycznej naszego Wydziału (prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka, prof. dr hab. inż. Elżbieta Malinowska, prof. dr hab. inż. Wojciech Wróblewski).

W monografii przedstawiono różnorodne zagadnienia dotyczące sensorów chemicznych i biosensorów – nowoczesnych urządzeń analitycznych, które często z powodzeniem zastępują skomplikowane instrumenty pomiarowe stosowane rutynowo w analizie chemicznej i bioanalityce. Autorami rozdziałów monografii są pracownicy naukowo-badawczy z Katedry Biotechnologii Medycznej oraz kilku ośrodków akademickich w Polsce, zajmujących się od wielu lat projektowaniem tego typu urządzeń analitycznych.

Projekty z programu SZAFIR