Wydarzenia

Zajęcia w semestrze letnim

Zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021 są realizowane w formie hybrydowej. Decyzja o takim sposobie prowadzenia zajęć wynika z trwającej epidemii COVID-19. Podjęta została w trosce o bezpieczeństwo studentów oraz zachowanie jakości procesu dydaktycznego.

Forma hybrydowa oznacza: zajęcia laboratoryjne dla studentów są realizowane w formie tradycyjnej na terenie Wydziału z zachowaniem zasad wymaganego reżimu sanitarnego, a wykłady i ćwiczenia są prowadzone z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Do zajęć prowadzonych zdalnie są udostępniane materiały dydaktyczne wspierające proces kształcenia.

Opublikowano: 22.02.2021

Oferujemy 2 stypendia doktoranckie w projekcie NCN

Metoda kontrolowanej modyfikacji polimerów na etapie "post-polimeryzacji” i jej zastosowanie do otrzymywania polimerowych czynników zaburzających strukturę ściany komórkowej (ConPPM)

Kierownik projektu: Dominik Jańczewski

W projekcie ConPPM opracowujemy nowe techniki modyfikacji polimerów (PPM) i staramy się zrozumieć mechanizmy reaktywności sąsiadujących centrów ulokowanych wzdłuż łańcucha polimerowego. Pozwoli to na opracowanie metod na prowadzenie procesu PPM w sposób kontrolowany, związany ze ściśle zdefiniowaną architektury produktu polimerowego. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej:

dominik.janczewski@pw.edu.pl

http://biomat.ch.pw.edu.pl/projekty/ConPPM/

Szukamy entuzjastów nauki najlepiej zainteresowanych zagadnieniami syntezy organicznej, chemii polimerów lub biochemii membrany komórkowej.

Więcej o wymaganiach konkursu

Opublikowano: 02.06.2021

Praktyki i wakacyjna praca dla studentów

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.

Z myślą o studentach, którzy z powodu obostrzeń mają ograniczone możliwości zlokalizowania miejsca praktyk studenckich lub długo szukają wakacyjnej pracy, przeprowadziliśmy akcję specjalną wśród pracodawców. Zaapelowaliśmy do WSZYSTKICH REKRUTERÓW, z którymi współpracujemy, by skierowali swoje oferty do Was. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Z efektów naszej akcji możecie już korzystać. Jak?

  1. Stwórzcie profil lub zalogujcie się do Waszego profilu na portalu BK PW: CAREER CENTER BK PW
  2. Wybierzcie zakładkę OFERTY i sprawdzajcie ogłoszenia.
  3. Opcjonalnie w ofertach pracy i praktyk szukajcie zdania: „Poniższe ogłoszenie dedykowane również studentom poszukującym miejsca na realizację obowiązkowych praktyk studenckich.”
  4. Pamiętajcie: będziecie widzieć ogłoszenia zgodnie z kryteriami, które wybraliście tworząc swój profil. Część ofert zobaczycie tylko jeśli w swoim profilu wskazaliście wydział, na którym studiujecie.
  5. Możecie zaznaczyć tag „Oferuje praktyki”, by spośród ofert pracy wyszukać pracodawców, którzy oprócz publikowanych pracy generalnie wyrazili otwartość na organizację praktyk.

Powodzenia w aplikowaniu! A jeśli chcecie dopracować CV lub lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, to zapraszamy na konsultacje online ze specjalistami z Biura Karier PW.

Opublikowano: 14.05.2021

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Magdaleny Borowskiej, 25.06.2021 r. godz. 13:15

Informujemy, że w dniu 25 czerwca 2021 roku, o godzinie 13:15 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Magdaleny Borowskiej (w formie zdalnej za pomocą platformy Cisco Webex Meetings) pt.:
„Zastosowanie nowych metodyk analitycznych w badaniu właściwości detoksykacyjnych nanocząstek selenu w stosunku do związków rtęci”

Opublikowano: 15.06.2021

Konferencja Culture-Science-Education

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. Culture-Science-Education organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej (PW) z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa) w formule online na platformie PINE.

Więcej informacji w linku (podstrona PW)

Opublikowano: 15.06.2021

Pierwsze Sympozjum Platformy Genomiki Politechniki Warszawskiej NEW

Pierwsze Sympozjum Platformy Genomiki Politechniki Warszawskiej odbywa się 23.06.2021. Program konferencji obejmuje ponad 20 wystąpień badaczek i badaczy z Politechniki Warszawskiej zajmujących szeroko pojętą genomiką.
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie wydarzenia:
https://genomics.mini.pw.edu.pl/conference

Opublikowano: 22.06.2021

Nasz pracownik edytorem gościnnym specjalnego wydania czasopisma Catalysts (IF=3.520)

Dr hab. inż. Tomasz Kliś (KCHF, WCh PW) oraz prof. dr Magdalena Janus z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będą wspólnie koordynować edycję specjalnego numeru pt. “Advances in Organic Photocatalysis” w prestiżowym czasopiśmie katalitycznym Catalysts (ISSN 2073-4344, IF: 3.520).

Celem wydania tego numeru będzie zebranie kolekcji artykułów prezentujących najnowsze światowe osiągnięcia w fotokatalizy redoks przy użyciu fotokatalizatorów organicznych.

Zapraszamy wszystkich badaczy zajmujących się tematyką fotokatalizy do składania swoich prac badawczych w formie pełnych publikacji, krótkich komunikatów i/lub manuskryptów o charakterze literaturowo-przeglądowym. Wszystkie artykuły przyjęte do druku opublikowane zostaną w modelu Open Access (OA), co zagwarantuje bezpłatny, otwarty, nieograniczony dostęp do wszystkich utworów naukowych udostępnionych w postaci elektronicznej na stronie ww. czasopisma.

Dodatkowe informacje na stronie:

https://www.mdpi.com/journal/catalysts/special_issues/advances_organic_photoredox_catalysis

Ulotka informacyjna (.pdf)

Opublikowano: 19.05.2021

Historia świata wg Flogistonu

Redaktor Wiktor Niedzicki na swym kanale youtube'owym Ciekawizja zamieścił film "Historia Świata wg Flogistonu" w ramach swojego cyklu CiekaWykład. W filmie występują studenci, członkowie Chemicznego Koła Naukowego Flogiston Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Prezentują w nim wybrane eksperymenty, z którymi goszczą na całym świecie w ramach festiwali prezentacji nauki, pikników naukowych i pokazów dla szkół. Zapraszamy do zobaczenia ilustrowanej Historii Świata wg Flogistonu!

Opublikowano: 21.03.2021

Noc Innowacji 2020 z Wydziałem Chemicznym

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej wziął udział w Nocy Innowacji - spotkanie z najciekawszymi technologiami tworzonymi przez naukowców w dziedzinie chemii. Naukowcy z naszego Wydziału opowiedzieli o prowadzonych na Wydziale pracach nad innowacjami w zasilaniu urządzeń, materiałach do elektroniki, nowych tworzywach i kompozytach oraz technologich medycznych. Zapis z Nocy Innowacji na Wydziale Chemicznym PW jest do obejrzenia na kanale YouTube Wydziału.

Opublikowano: 08.10.2020

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)