Wydarzenia

Nowa specjalność na Wydziale: Technologie Konwersji i Akumulacji Energii - spotkanie informacyjne 14.01 (piątek) 13:00

Mam niewątpliwą przyjemność poinformować o powstaniu nowej specjalności dla studiów II stopnia: Technologie Konwersji i Akumulacji Energii.

Na spotkanie informacyjne w małych grupach zapraszam dnia: 14 go stycznia (piątek) o godzinie 13 w Gmachu Chemii pokój 215.

Specjalność ma charakter Interdyscyplinarny i Interuczelniany. Partnerami są Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Warszawski. W celu zorganizowania specjalności Wydział Chemiczny podjął współpracę z Wydziałem Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Wydziałem Inżynierii Materiałowej

Specjalność obejmuje zagadnienia związane z modelowaniem, syntezą, recyklingiem oraz charakteryzacją materiałów używanych do konstrukcji urządzeń do magazynowania oraz konwersji energii (ogniw różnego typu, w tym:  Li-ion, Na-ion, ogniw paliwowych, fotowoltaicznych).

Student zdobędzie kompleksową wiedzę na temat współczesnej energetyki wraz z jej aspektami ekonomicznymi, socjalnymi oraz administracyjnymi.

Mile widziani są kandydaci o profilu nie tylko chemicznym i inżynieryjno-chemicznym ale również absolwenci technologii materiałowych oraz tzw. profilu praktycznego.

Absolwent specjalności będzie przygotowany do pracy w niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku oraz sektorze produkcyjnym związanym tematycznie ze specjalnością np. tzw. Gigafactories, e-mobility, smart functionalities etc.

Program jest wzorowany na anglojęzycznym projekcie MESC (Master of Energy Storage and Conversion).

Serdecznie zapraszam
prof. dr hab. inż. Marek Marcinek

Opublikowano: 11.01.2022

Historia świata wg Flogistonu

Redaktor Wiktor Niedzicki na swym kanale youtube'owym Ciekawizja zamieścił film "Historia Świata wg Flogistonu" w ramach swojego cyklu CiekaWykład. W filmie występują studenci, członkowie Chemicznego Koła Naukowego Flogiston Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Prezentują w nim wybrane eksperymenty, z którymi goszczą na całym świecie w ramach festiwali prezentacji nauki, pikników naukowych i pokazów dla szkół. Zapraszamy do zobaczenia ilustrowanej Historii Świata wg Flogistonu!

Opublikowano: 21.03.2021

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 01.10.2020

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 20

W dniu 07.09.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 20 pt. „Efektywne fotouczulacze oparte na sztywnych układach boroogranicznych jako generatory tlenu singletowego”, realizowanego w latach 2021–2024, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Pauliny Haliny Marek-Urban. Doktorantka będzie otrzymywała stypendium w okresie 15 miesięcy.

Opublikowano: 09.09.2021

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022

Dziekan i Rada Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają do obejrzenia nagrania Uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 na Wydziale Chemiznym, która odbyła się w dniu 1 października 2021 roku o godz. 14.00 w Audytorium Mościckiego.

Link do nagrania (przekierowuje do platformy YouTube)

Opublikowano: 30.09.2021

Wydział Chemiczny wspiera walkę z fake newsami

Pracownicy Wydziału Chemicznego wspierają swoją wiedzą ekspercką dziennikarzy sprawdzających prawdziwość informacji podawanych w sieci. Agence France-Presse na swojej stronie fact-checkingowej "AFP Sprawdzam" opublikowała dzisiaj materiał sprawdzający informacje podawane w kolejnym popularnym, ale dezinformującym filmiku w mediach społecznościowych. W artykule wypowiada się dr hab. inż. Marcin Olszewski z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków naszego Wydziału. Artykuł do przeczytania na stronie AFP.

Opublikowano: 05.05.2021

Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra"

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, uprzejmie zapraszamy do udziału w Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra". Seminarium odbędzie się odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2021 roku (piątek) w godzinach 9.00 - 15.00 w formie zdalnej za pomocą aplikacji MS TEAMS (link do spotkania).

Celem Seminarium BioTech4Med „Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra” jest prezentacja śródokresowych wyników projektów uzyskanych w ramach konkursów BIOTECHMED-1 i IDUB against COVID-19 oraz współfinasowanych ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza PW. Seminarium ma również na celu promowanie współpracy naukowców z obszarów biotechnologii i inżynierii biomedycznej prowadzącej do opracowania innowacyjnych technologii dla medycyny.

Zaproszenie na seminarium - pełna wersja (.pdf)
Agenda seminarium (.pdf)

Opublikowano: 31.03.2021

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie SONATA 15

W dniu 10.03.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. dr. hab. inż. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie SONATA 15 pt. „Nowe chemoenzymatyczne strategie w asymetrycznej syntezie wybranych farmaceutyków z zastosowaniem rekombinowanych oksydoreduktaz i hydrolaz jako biokatalizatorów”, realizowanego w latach 2020–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani mgr inż. Beaty Zdun, uczestniczki Szkoły Doktorskiej nr 1 na Wydziale Chemicznym PW.

Opublikowano: 31.03.2021

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 17

W dniu 02.03.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 17 pt. „THIO-SWITCH: w poszukiwaniu nowych fotoaktywnych materiałów przełączalnych - badania kompleksów metali przejściowych, zawierających aktywny fragment ditienyloetenowy za pomocą zaawansowanych metod fotokrystalograficznych i spektroskopowych”, realizowanego w latach 2020–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pana Jakuba Drapały, uczestnika Szkoły Doktorskiej nr 1 na Wydziale Chemicznym PW.

Opublikowano: 10.03.2021

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)

Projekty z programu SZAFIR