Wydarzenia

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Kobuszewskiej, 27.09.2021 r. godz. 12:00

Informujemy, że w dniu 27 września 2021 roku, o godzinie 12:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Kobuszewskiej (w formie zdalnej za pomocą platformy Cisco Webex Meetings) pt.:
Mikrosystemy przepływowe typu Lab-on-a-Chip do badania niedotlenienia komórek mięśnia sercowego”.

Opublikowano: 31.08.2021

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Magdaleny Flont, 24.09.2021 r. godz. 12:00

Informujemy, że w dniu 24 września 2021 roku, o godzinie 12:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Magdaleny Flont (w formie zdalnej za pomocą platformy Cisco Webex Meetings) pt.:
Badania nad opracowaniem przestrzennych modeli nowotworów jajnika i piersi z wykorzystaniem mikrosystemów typu Lab-on-a-chip oraz zastosowaniem ich do analizy skuteczności terapii przeciwnowotworowych

Opublikowano: 31.08.2021

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 20

W dniu 07.09.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 20 pt. „Efektywne fotouczulacze oparte na sztywnych układach boroogranicznych jako generatory tlenu singletowego”, realizowanego w latach 2021–2024, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Pauliny Haliny Marek-Urban. Doktorantka będzie otrzymywała stypendium w okresie 15 miesięcy.

Opublikowano: 09.09.2021

Historia świata wg Flogistonu

Redaktor Wiktor Niedzicki na swym kanale youtube'owym Ciekawizja zamieścił film "Historia Świata wg Flogistonu" w ramach swojego cyklu CiekaWykład. W filmie występują studenci, członkowie Chemicznego Koła Naukowego Flogiston Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Prezentują w nim wybrane eksperymenty, z którymi goszczą na całym świecie w ramach festiwali prezentacji nauki, pikników naukowych i pokazów dla szkół. Zapraszamy do zobaczenia ilustrowanej Historii Świata wg Flogistonu!

Opublikowano: 21.03.2021

Noc Innowacji 2020 z Wydziałem Chemicznym

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej wziął udział w Nocy Innowacji - spotkanie z najciekawszymi technologiami tworzonymi przez naukowców w dziedzinie chemii. Naukowcy z naszego Wydziału opowiedzieli o prowadzonych na Wydziale pracach nad innowacjami w zasilaniu urządzeń, materiałach do elektroniki, nowych tworzywach i kompozytach oraz technologich medycznych. Zapis z Nocy Innowacji na Wydziale Chemicznym PW jest do obejrzenia na kanale YouTube Wydziału.

Opublikowano: 08.10.2020

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 01.10.2020

Wydział Chemiczny wspiera walkę z fake newsami

Pracownicy Wydziału Chemicznego wspierają swoją wiedzą ekspercką dziennikarzy sprawdzających prawdziwość informacji podawanych w sieci. Agence France-Presse na swojej stronie fact-checkingowej "AFP Sprawdzam" opublikowała dzisiaj materiał sprawdzający informacje podawane w kolejnym popularnym, ale dezinformującym filmiku w mediach społecznościowych. W artykule wypowiada się dr hab. inż. Marcin Olszewski z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków naszego Wydziału. Artykuł do przeczytania na stronie AFP.

Opublikowano: 05.05.2021

Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra"

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, uprzejmie zapraszamy do udziału w Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra". Seminarium odbędzie się odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2021 roku (piątek) w godzinach 9.00 - 15.00 w formie zdalnej za pomocą aplikacji MS TEAMS (link do spotkania).

Celem Seminarium BioTech4Med „Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra” jest prezentacja śródokresowych wyników projektów uzyskanych w ramach konkursów BIOTECHMED-1 i IDUB against COVID-19 oraz współfinasowanych ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza PW. Seminarium ma również na celu promowanie współpracy naukowców z obszarów biotechnologii i inżynierii biomedycznej prowadzącej do opracowania innowacyjnych technologii dla medycyny.

Zaproszenie na seminarium - pełna wersja (.pdf)
Agenda seminarium (.pdf)

Opublikowano: 31.03.2021

Naukowcy z Wydziału Chemicznego w audycji Halo.Radio

21 listopada w Halo.Radio, w audycji red. Wiktora Niedzickiego pt. "Ciekawe dwie godziny" gościli pracownicy naszego Wydziału: dr inż. Katarzyna Lech, dr inż. Agnieszka Gadomska-Gajadhur, dr hab. inż. Paulina Wiecińska, prof. uczelni, dr inż. Artur Kasprzak i dr hab. inż. Leszek Niedzicki, prof. uczelni. Goście programu opowiadali o swoich najnowszych odkryciach i badaniach, wdrożeniach i największych osiągnięciach. Audycja jest do obejrzenia tutaj a do wysłuchania w formie podcastu tutaj.

Opublikowano: 21.11.2020

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)

Projekty z programu SZAFIR