Wydarzenia

ZAJĘCIA dydaktyczne od zostają ZAWIESZONE w dniach 12.03-14.04!

Zajęcia dydaktyczne zostają zawieszone w dniach 12.03-14.04. Zajęcia są organizowane w formie zdalnej. Proszę sprawdzać informacje w Wirtualnym Dziekanacie oraz w USOS.
Ważność legitymacji studenckich i doktorskich jest przedłużona do 31 maja br.

W czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych na Uczelni na Wydziale Chemicznym zostały uruchomione przedmioty w wersji "na odległość". Lista przedmiotów realizowanych zdalnie znajduje się pod linkiem:
https://ncloud.ch.pw.edu.pl/index.php/s/M2Q6cYmw4iZfQK4

Opublikowano: 11.03.2020

Oferta pracy dla doktoranta-stypendysty

Nazwa jednostki: Politechnika Warszawska , Wydział Chemiczny, KChF – Warszawa
Nazwa stanowiska: doktorant stypendysta
Typ konkursu NCN: OPUS – 12
Termin składania ofert: 20 kwietnia 2020, 15:00
Forma składania ofert: mailowo oraz listownie za pośrednictwem przesyłki pocztowej lub kurierskiej

Opublikowano: 19.03.2020

Rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus Plus w roku akademickim 2020/2021

Studenci zainteresowani wyjazdem na studia w ramach programu Erasmus Plus w roku akademickim 2020/2021 proszeni są o aplikowanie w systemie USOS oraz złożenie dokumentów w wersji papierowej w dniach 03.03-31.03.2020 w pokoju 152, Gmach Chemii. Studenci biorący udział w rekrutacji proszeni są o zapoznanie się z zasadami wyjazdów na studia obowiązującymi w roku akademickim 2020/2021:
https://www.cwm.pw.edu.pl/Programy-edukacyjne/Erasmus/Wyjazdy-studentow-na-studia/Zasady-wyjazdow

Proszę postępować zgodnie z filmem instruktażowym zamieszczonym na stronie:
https://www.cwm.pw.edu.pl/index.php/Programy-edukacyjne/Erasmus/Wyjazdy-studentow-na-studia/Instrukcja-dla-studentow-USOS.

O wynikach rekrutacji studenci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną po 20.04.2020.

Wykaz dokumentów i kryteria kwalifikacji w "więcej".

Opublikowano: 02.03.2020

20. edycja programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Świat potrzebuje nauki, a nauka potrzebuje kobiet, które dokonują przełomowych odkryć – organizatorzy programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki już po raz 20. zapraszają młode badaczki do udziału w jednym z najbardziej rozpoznawalnych konkursów stypendialnych w Polsce.

Nabór zgłoszeń do 20. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki rozpocznie się 2 marca i potrwa do 30 kwietnia br.

Wszystkie zainteresowane badaczki zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji za pośrednictwem strony www.lorealdlakobietinauki.pl. Znajduje się tam regulamin, który określa zasady, warunki i kryteria aplikacji. 17-osobowe Jury, złożone z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki, pod przewodnictwem prof. Ewy Łojkowskiej, spośród najlepszych aplikacji wyróżni 6 projektów, przyznając ich autorkom: 3 stypendia habilitacyjne po 35 000 zł, 2 stypendia doktoranckie po 30 000 zł i 1 stypendium magisterskie w wysokości 20 000 zł.

Opublikowano: 01.03.2020

Staż w Anwilu NEW

Zapraszamy do udziału w programie stażowym firmy Anwil. Program stażowy Anwilu cieszy się od lat bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu studentów, którzy zakończyli staż w ANWILU podjęła tam pracę na stanowiskach specjalistycznych i inżynierskich. Oferta stażowa jest ważna do 05.05.2020r.
Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się pod adresem: https://www.anwil.pl/PL/Kariera/Staz/Strony/default.aspx

Plakat ze szczegółami (.pdf)

Opublikowano: 28.03.2020

Audycja radiowa prezentująca osiągnięcia naszego Wydziału z udziałem Dziekana i naszych wykładowców

W dniu 29.02.2020 Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek wraz z profesorami naszego Wydziału - prof. dr. hab. inż. Zbigniewem Brzózką i prof. dr. hab. inż. Ludwikiem Synoradzkim byli gośćmi audycji redaktora Wiktora Niedzickiego o nauce w Halo.Radio. Nasi przedstawiciele opowiedzieli o licznych osiągnięciach Wydziału Chemicznego w zakresie praktycznych zastosowań chemii i wdrożeń opracowywanych na naszym Wydziale. Program o zaletach obecności chemii w naszym życiu można wysłuchać i obejrzeć: audycja radiowa do odsłuchania (otworzy się w nowym oknie), audycja w formie wideo do obejrzenia (otworzy się w nowym oknie).

Opublikowano: 01.03.2020

Konkurs na stanowisko Post-Doc w projekcie NCN OPUS 15 rozstrzygnięty

Komisja konkursowa, powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej do oceny wniosków i rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Post-Doc do realizacji projektu badawczego NCN OPUS 15 (UMO-2018/29/B/ST4/00178), po zapoznaniu się z dokumentacją dostarczoną przez Kandydatów i w wyniku przeprowadzonej oceny wniosków na posiedzeniu w dniu 27 lutego 2020 roku, podjęła decyzję o powierzeniu dr inż. Joannie Kruszewskiej wyżej wymienionego stanowiska.

Opublikowano: 06.03.2020

Współpraca nauka-przemysł w praktyce!

Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Warszawski planują nową fazę współpracy z grupą Eneris Polbatt, jedną z 17 spółek, która uczestniczy w Europejskim Aliansie Bateryjnym i ogłoszonym przez Komisję Europejską programie IPCEI (Important Project for Common European Interest) w obszarze bateryjnym. Zgodnie z notyfikacją dotyczącą pomocy publicznej ogłoszoną 9 grudnia 2019 r. osiem uczestniczących państw, w tym Polska, planują przeznaczyć 3,2 miliardy EURO mając na celu wdrażanie na skalę przemysłową badań dotyczących całego łańcucha wartości akumulatorów litowych.

Opublikowano: 16.12.2019

Studenci ze studiów MESC na naszym Wydziale na spotkaniu z Laureatem Nagrody Nobla M. Stanleyem Whittinghamem

Studenci uczestniczący w prestiżowym programie MESC+ (Materials for Energy Storage and Conversion+) prowadzonym przez nasz Wydział we współpracy z 10 innymi ośrodkami z całego świata wzięli udział w spotkaniu z tegorocznym Laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie Chemii, M. Stanleyem Whittinghamem. Jeden z twórców koncepcji ogniw litowo-jonowych dobrze zna program i wspiera markę MESC (prowadzoną w ramach systemu Erasmus) i ponownie wyraził uznanie dla studiów, pozując wraz z naszymi przyszłymi absolwentami.

Dla studentów spotkanie z tak wpływowym w branży magazynowania energii naukowcem to dobra okazja, aby umocnić w wytrwaniu na tej ścieżce a jednocześnie podkreślić istotność nauczania nauk o materiałach na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Opublikowano: 16.12.2019

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)