Wydarzenia

Uroczyste wręczenie dyplomów studiów inżynierskich kierunków Biotechnologia i Technologia Chemiczna

Pan Dziekan prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek zaprasza na uroczyste wręczenie dyplomów studiów inżynierskich kierunków Biotechnologia i Technologia Chemiczna w roku akad. 2017/2018 w dniu 26 maja 2018 roku o godzinie 10:00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Opublikowano: 22.05.2018

Wydział Chemiczny PW Liderem Polskiego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn!

21 lutego br. w siedzibie Ministerstwa Energii miało miejsce podpisanie umowy Polskiego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn. Konsorcjum jest wyrazem konsolidacji środowiska naukowego, przedstawicieli Władz Państwa oraz przemysłu bateryjnego w obliczu wyzwań elektromobilności. Założycielami Konsorcjum są: Politechnika Warszawska (Lider Konsorcjum), Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Metali Nieżelaznych w Poznaniu, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski.

Opublikowano: 21.02.2018

Szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych w firmie ENGEL Polska dla studentów naszego wydziału

W dniu 8 stycznia 2018 roku grupa 13 studentów (kierunek: Technologia Chemiczna, II stopień, II semestr, specjalność: Funkcjonalne materiały polimerowe, elektroaktywne i wysokoenergetyczne), którzy otrzymali najlepsze wyniki z zaliczenia przedmiotu: "Aplikacja i przetwórstwo materiałów polimerowych" zostali zaproszeni przez firmę ENGEL Polska Sp. z o.o. do jej siedziby w celu odbycia zaawansowanego szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonego instruktora Pana Jana Andrzejaka i obejmowały kilkugodzinny wykład teoretyczny a następnie pracę przy programowaniu i obsłudze wtryskarki.

Opublikowano: 18.01.2018

Porozumienie o współpracy z Northwestern Polytechnical University

W dniach 12.11-22.11.2015, na zaproszenie Northwestern Polytechnical University w Xi`an (Chiny), przebywał prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran, kierownik Katedry Technologii Chemicznej. W czasie tego pobytu wygłosił 5 wykładów związanych z projektowaniem i otrzymywaniem zaawansowanych tworzyw ceramicznych oraz podpisane zostało porozumienie o współpracy naukowej, wymianie pracowników, doktorantów i studentów pomiędzy Wydziałem Chemicznym PW i School of Materials Science and Engineering tej Uczelni. Na zdjęciu Prof. dr Hejun Li, dziekan School of Materials Science and Engineering w Northwestern Polytechnical University, podpisuje porozumienie o współpracy w obecności Prof. Mikołaja Szafrana.

Opublikowano: 28.11.2015