Podsumowanie warsztatów „Workshop on practical quantum chemistry”

W dniach 14–25 maja 2018 roku na Politechnice Warszawskiej odbyły się warsztaty “Workshop on practical quantum chemistry” zorganizowane przez dr Adama Kubasa z Instytutu Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie.

Opublikowano: 05.06.2018

Workshop on practical quantum chemistry 14.05-15.05 and 21.05-25.05.2018

The workshop is designed particularly for PhD and master students who would like to get theoretical and practical introduction into modern quantum chemistry and molecular modelling. Senior scientists can also benefit from the workshop as the presented state-of-the-art methods can be directly applied in many fields of chemistry. Moreover, participants will learn on one hand side what type of scientific questions can be readily answered by simple calculations and, on the second, hand how to identify problems that would require more elaborate treatment.

Opublikowano: 16.04.2018

Uroczyste wręczenie dyplomów studiów inżynierskich kierunków Biotechnologia i Technologia Chemiczna

Pan Dziekan prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek zaprasza na uroczyste wręczenie dyplomów studiów inżynierskich kierunków Biotechnologia i Technologia Chemiczna w roku akad. 2017/2018 w dniu 26 maja 2018 roku o godzinie 10:00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Opublikowano: 22.05.2018

Wydział Chemiczny PW Liderem Polskiego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn!

21 lutego br. w siedzibie Ministerstwa Energii miało miejsce podpisanie umowy Polskiego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn. Konsorcjum jest wyrazem konsolidacji środowiska naukowego, przedstawicieli Władz Państwa oraz przemysłu bateryjnego w obliczu wyzwań elektromobilności. Założycielami Konsorcjum są: Politechnika Warszawska (Lider Konsorcjum), Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Metali Nieżelaznych w Poznaniu, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski.

Opublikowano: 21.02.2018

Szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych w firmie ENGEL Polska dla studentów naszego wydziału

W dniu 8 stycznia 2018 roku grupa 13 studentów (kierunek: Technologia Chemiczna, II stopień, II semestr, specjalność: Funkcjonalne materiały polimerowe, elektroaktywne i wysokoenergetyczne), którzy otrzymali najlepsze wyniki z zaliczenia przedmiotu: "Aplikacja i przetwórstwo materiałów polimerowych" zostali zaproszeni przez firmę ENGEL Polska Sp. z o.o. do jej siedziby w celu odbycia zaawansowanego szkolenia z przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonego instruktora Pana Jana Andrzejaka i obejmowały kilkugodzinny wykład teoretyczny a następnie pracę przy programowaniu i obsłudze wtryskarki.

Opublikowano: 18.01.2018

Porozumienie o współpracy z Northwestern Polytechnical University

W dniach 12.11-22.11.2015, na zaproszenie Northwestern Polytechnical University w Xi`an (Chiny), przebywał prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran, kierownik Katedry Technologii Chemicznej. W czasie tego pobytu wygłosił 5 wykładów związanych z projektowaniem i otrzymywaniem zaawansowanych tworzyw ceramicznych oraz podpisane zostało porozumienie o współpracy naukowej, wymianie pracowników, doktorantów i studentów pomiędzy Wydziałem Chemicznym PW i School of Materials Science and Engineering tej Uczelni. Na zdjęciu Prof. dr Hejun Li, dziekan School of Materials Science and Engineering w Northwestern Polytechnical University, podpisuje porozumienie o współpracy w obecności Prof. Mikołaja Szafrana.

Opublikowano: 28.11.2015