Nagroda Prezesa Rady Ministrów za najlepszą rozprawę doktorską

Jedną z laureatek została dr inż. Patrycja Baranowska (Sokołowska), była doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, a obecnie adiunkt Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej.

Opublikowano: 18.12.2023

Artykuł dr inż. Ewy Iwanek z Wydziału Chemicznego PW na okładce Catalysis Science & Technology

Artykuł autorstwa dr. inż. Ewy Iwanek (Katedra Technologii Chemicznej) został wyróżniony na okładce (front cover) czasopisma Catalysis Science & Technology.

Opublikowano: 14.12.2023

Studentka z Wydziału Chemicznego wśród zwycięzców Konkursu 3W

Laureatką III miejsca w Kategorii: Prace licencjackie została Joanna Jaroszyńska.

Temat pracy: Amfifilowe materiały elektroaktywne zawierające ugrupowania antrachinonowe do zastosowania w organicznych tranzystorach elektrochemicznych.

Opublikowano: 12.12.2023

Stypendium pod choinkę PW 2023 dla Studentki Wydziału Chemicznego

W tym roku wyróżnienia otrzymało 19 osób – studentów i doktorantów PW. Wybrani zostali przez kapitułę ze 104 zgłoszeń. Do grona stypendystów dołączyła Studentka naszego Wydziału, Klara Niebuda.

Opublikowano: 12.12.2023

"Diamenty Innowacji" dla BoneReg, spółki naukowców z Wydziału Chemicznego PW

Diamenty Innowacji mają na celu uhonorowanie najlepszych przedsiębiorstw, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje.

BoneReg, to zespół ekspertów z Wydziału Chemicznego PW kierowany przez dr hab. inż. Agnieszkę Gadomską-Gajadhur, prof. uczelni.

Opublikowano: 04.12.2023

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Anny Szczęsnej-Chrzan

Ogniwa ery post-lithium. Nowe materiały do ogniw sodowo-jonowych

18 grudnia 2023 r., godz. 15:15

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Piotra Rysia

Electrochemical studies of ageing in lead-acid batteries

15 grudnia 2023 r., godz. 13:15

Złota Kreda dla nauczycieli akademickich z Wydziału Chemicznego PW

Laureaci odebrali nagrody podczas Gali Złotej Kredy, która odbyła się 25 listopada 2023 r. Wyróżnienia otrzymali:

– prof. dr hab. inż. Wioletta Raróg-Pilecka
– dr hab. inż. Artur Kasprzak
– dr hab. inż. Aldona Zalewska, prof. uczelni.

Opublikowano: 01.12.2023

Laureaci II edycji programu „Talenty Jutra”

W ramach III Kongresu 3W, 28 listopada 2023 r., odbyła się gala finałowa drugiej edycji konkursu Talenty Jutra. Spośród 60 finalistów komisja konkursowa wyłoniła 25 laureatów.
Wśród nagrodzonych znalazło się czworo młodych naukowców z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej:

– mgr inż. Natalia Izdebska
– Bartłomiej Łuszczuk
– mgr inż. Magdalena Miętus
– Paulina Zielonka.

Opublikowano: 30.11.2023

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Grzegorza Matyszczaka

Badanie i modelowanie procesu elektro-Fentona

12 grudnia 2023 r., godz. 14:15

Opublikowano: 30.11.2023