Nagroda za najlepszy plakat dla mgr inż. Moniki Kupiec

Mgr inż. Monika Kupiec z Katedry Chemii Analitycznej otrzymała trzecią nagrodę za najlepszy plakat podczas X Konferencji "Analityczne Zastosowania Chromatografii Cieczowej" Polygen (Warszawa 20-21.10.2016). Doktorantka został wyróżniona za wystąpienie pt.: „Porównanie reaktywności kompleksów złota (I) i (III) o potencjalnych właściwościach przeciwnowotworowych ze składnikami serum krwi ludzkiej za pomocą SEC – ICP MS i ESI MS/MS”.

Opublikowano: 02.11.2016

Nagrody za najlepszy plakat dla Aleksandry Zasady i Mikołaja Kozłowskiego

Aleksandra Zasada i Mikołaj Kozłowski, dyplomanci Zakładu Chemii Organicznej, otrzymali nagrody za najlepsze plakaty prezentowane podczas międzynarodowej konferencji 14th International Congress of Young Chemists "YoungChem2016" (Częstochowa, 05-09 października 2016 r). Mikołaj Kozłowski  - pierwsza nagroda zaprezentację pt.: „Conjugation of carbon-encapsulated magnetic nanoparticles, functionalized with PAMAM dendrimers, to gamma globulins”. Aleksandra Zasada – druga nagroda zaprezentację pt.: „Novel synthesis of tegafur”.

Opublikowano: 18.10.2016

Nagroda za najlepsze wystąpienie ustne dla mgr inż. Justyny Wojcieszek

Mgr inż. Justyna Wojcieszek z Katedry Chemii Analitycznej otrzymała pierwszą nagrodę za najlepsze wystąpienie ustne podczas międzynarodowej konferencji 15th Workshop on Progress in Trace Metal Speciation for Environmental Analytical Chemistry (Gdańsk, 04-07.09.2016 roku). Doktorantka została nagrodzona za prezentację pt.: „SP-ICP-MS characterization of platinum nanoparticles uptake by Sinapis alba and Lepidium sativum plants”.

Opublikowano: 12.10.2016

Nagrody Nobla z chemii wręczone

Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii w tym roku otrzymali: Jean-Pierre Sauvage z Uniwersytetu w Strasburgu, Sir J. Fraser Stoddart z Uniwersytetu Northwestern i Bernard L. Feringa z Uniwersytetu w Groningen.

Nasz absolwent, mgr inż. Wojciech Danowski (promotor: prof. dr hab. inż. Janusz Lewiński) wykonuje pracę doktorską pod kierunkiem prof. Feringi. W tym samym zespole pracuje od lat również nasz absolwent, dr inż. Wiktor Szymański.

Natomiast nasz dawny pracownik - dr inż. Wojciech Bury - opublikował dwa artykuły z prof. Stoddartem:
Metal-organic framework thin films composed of free-standing acicular nanorods exhibiting reversible electrochromism, Chem. Mater. 25 (2013) 5012
Ultrahigh Surface Area Zirconium MOFs and Insights into the Applicability of the BET Theory, J. Am. Chem. Soc. 137 (2015) 3585

Opublikowano: 05.10.2016

Wyróżnienie dla naszej doktorantki

Mgr inż. Justyna Wojcieszek z Katedry Chemii Analitycznej otrzymała nagrodę „EWCPS2017 Young Scientists Grant” w konkursie ogłoszonym przez Komitet Organizacyjny konferencji European Winter Conference on Plasma Spectrochemistry, odbywającej się w dniach 19-24.02.2017 r. w Sankt Anton am Arlberg, w Austrii. W ramach otrzymanej nagrody doktorantka, jako jedyna wyróżniona osoba z Polski, będzie miała możliwość przedstawienia wyników swoich badań dotyczących wpływu nanocząstek ZnO oraz TiO2 na rozwój roślin jadalnych. Więcej informacji na stronie: http://ewcps2017.at/student-grant-winners

Opublikowano: 27.09.2016

Kategoria A dla Wydziału Chemicznego PW

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej uzyskał kategorię A w ocenie parametrycznej jednostek naukowych przeprowadzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za okres od 01.01.2009 do 31.12.2012.

Opublikowano: 14.11.2013

TOP 3 artykułów naszych pracowników!

Najlepsze (wg IF) tegoroczne artykuły autorstwa pracowników naszego Wydziału (ostatnia aktualizacja: 06-07-2017):

1. K. Sołtys-Brzostek, M. Terlecki, K. Sokołowski, J. Lewiński, Chemical fixation and conversion of CO2 into cyclic and cage-type metal carbonates, COORDINATION CHEMISTRY REVIEWS, 2017, 334, 199-231. IF: 12,239
2. R. Gawin, A. Kozakiewicz, P. Guńka, P. Dąbrowski, K. Skowerski, Bis(Cyclic Alkyl Amino Carbene) Ruthenium Complexes: A Versatile, Highly Efficient Tool for Olefin Metathesis, ANGEWANDTE CHEMIE-INTERNATIONAL EDITION, 2017, 56, 981-986. IF: 11,261
3. L.S. Foteeva, M. Matczuk, A.R. Timerbaev, Analytical methodology for determination of interactions between metallodrugs and DNA: A critical examination, TRAC-TRENDS IN ANALYTICAL CHEMISTRY, 2017, 90, 107-113. IF: 6,472

Opublikowano: 11.05.2013

TOP 3 artykułów naszych pracowników (2016)!

Najlepsze (wg IF) tegoroczne artykuły autorstwa pracowników naszego Wydziału (ostatnia aktualizacja: 31-12-2016):

1. S. Guo, X. Zhu, D. Jańczewski, S.S.C. Lee, T. He, S.L.M. Teo, G.J. Vancso, Measuring protein isoelectric points by AFM-based force spectroscopy using trace amounts of sample, NATURE NANOTECHNOLOGY, 2016. IF: 35,267
2. D. Prochowicz, A. Kornowicz, I. Justyniak, J. Lewiński, Metal complexes based on cyclodextrins: synthesis and structural diversity, COORDINATION CHEMISTRY REVIEWS, 2016, 306, 331-345. IF: 12,239
3. A.M. Cieślak, M. V. Pavliuk, L. D’Amario, M. Abdellah, K. Sokołowski, U. Rybinska, D.L.A. Fernandes, M.K. Leszczyński, F. Mamedov, A.M. El-Zhory, J. Föhlinger, A. Budinská, M. Wolska-Pietkiewicz, L. Hammarström, J. Lewiński, J. Sá, Ultra Long-Lived Electron-Hole Separation within Water-Soluble Colloidal ZnO Nanocrystals: Prospective Applications for Solar Energy Production, NANO ENERGY, 2016, 30, 187-192. IF: 11,553

Opublikowano: 11.05.2013

Wydział Chemiczny ma status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej i Wydział Chemii UW tworzące Warszawskie Akademickie Konsorcjum Chemiczne uzyskały status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego - KNOW w dziedzinie nauk chemicznych.

Opublikowano: 13.01.2013