Złoty Medal dla wynalazku „Sposób otrzymywania katalizatorów kobaltowych promotowanych cerem i barem do niskotemperaturowej syntezy amoniaku” na targach innowacyjności w Moskwie

Podczas XX Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2017” odbywającego się w dniach 16-19 maja 2017 roku Złoty Medal otrzymał wynalazek„Sposób otrzymywania katalizatorów kobaltowych promotowanych cerem i barem do niskotemperaturowej syntezy amoniaku”, opracowany przez zespół w składzie: dr hab. inż. Wioletta Raróg-Pilecka, dr inż. Magdalena Zybert, mgr inż. Aleksandra Tarka we współpracy z naukowcami z Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach: dr Pawłem Kowalikiem, dr Katarzyną Antoniak-Jurak oraz mgr Pawłem Wierciochem w ramach projektu badawczego „Katalizator kobaltowy do energooszczędnego procesu syntezy amoniaku” (PBS2/A1/13/2014) finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Stosowanych.

Tegoroczna edycja salonu zgromadziła blisko 800 wynalazków z 18 krajów świata. Uczestnikami byli wynalazcy z Japonii, Chin, Korei Południowej, Tajlandii, Indii, Tajwanu, Egiptu, Maroka, Portugalii, Grecji, Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, Litwy, Czech, Polski i Rosji.