Informacje Dziekanatów TCh i Bio

Opłaty za usługi edukacyjne

Komunikat dotyczący zmiany numerów kont bankowych na które należy dokonywać płatności za usługi edukacyjne - OBOWIĄZUJE OD 01.09.2015

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż wpłaty z tytułu opłat za studia, legitymacje, dyplomy począwszy od dnia 01.09.2015 r. należy dokonywać na indywidualny numer konta bankowego. Indywidualne numery kont bankowych są dostępne w systemie USOSWeb na stronie:

Informacje dotyczące logowania się do systemu znajdują się na stronie głównej serwisu

W przypadku problemów z logowaniem do systemu, należy zwrócić się do dziekanatu Wydziału.

Wszelkie opłaty należy wpłacać na INDYWIDUALNE konto studenta

Opłaty za wydanie dyplomu:

1. za wydanie dyplomu ukończenia studiów wraz z dwoma odpisami - 60 zł,
  2. za wydanie dokumentu stwierdzającego ukończenie studiów podyplomowych - 30 zł,
  3. za wydanie dodatkowego odpisu dyplomu w tłumaczeniu na język obcy - 40 zł,
  4. za legalizację dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego za granicą - 19 zł,

Opłaty za wydanie dokumentów:

za wydanie elektronicznej legitymacji studenckiej - 17 zł (25,50 zł w przypadku wydania duplikatu).

Do odebrania legitymacji NIEZBĘDNE jest potwierdzenie wykonania przelewu.

(na podstawie decyzji Rektora PW z dnia 6 lutego 2007 w sprawie wysokości i sposobu pobierania opłat za wydanie dokumentów stwierdzających przebieg i ukończenie studiów w Politechnice Warszawskiej)

Oświadczenie kandydata na studia lub studenta przenoszącego się z innej uczelni

Osoby przyjęte na studia, nie późnej niż w dniu złożenia ślubowania akademickiego, składają w dziekanacie wydziału Oświadczenie z odręcznym podpisem, kierując się następującymi wytycznymi:

–      jeżeli w porównaniu  z danymi umieszczonymi w Oświadczeniu w systemie Rekrutacja nie nastąpiła zmiana, mogą je wydrukować z tego systemu posługując się kodem dostępu obowiązującym w trakcie rekrutacji;

–      jeżeli w porównaniu  z danymi umieszczonymi w Oświadczeniu w systemie Rekrutacja nastąpiła zmiana Oświadczenie, to należy wypełnić Oświadczenie  ponownie, posługując się formularzem dostępnym na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej:

Ubezpieczenie NNW

Oferta aktualna w roku akademickim 2017/2018!
W celu ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków należy dokonać wpłaty (34 zł) na nr konta: 71124010535111810000100091

Zaświadczenie o ubezpieczeniu można uzyskać w Kwesturze - Sekcja Stypendialna w Budynku Administracji, ul. Noakowskiego 18/20, pokój 325.

Zasady rejestracji, ukończenia studiów oraz podziału na specjalności

Zasady rejestracji i ukończenia studiów I stopnia

na Wydziale Chemicznym PW

1. Okresem rozliczeniowym jest rok, a na pierwszym roku studiów semestr.
Rodzaj
studiów
Numer
semestru
Wymagana
liczba punktów
Studia I stopnia
(inżynierskie)
II 21
III 48
V 108
VII 174
  1. Szczegółowe zasady rejestracji (wymagana liczba punktów):
  2. Nieuzyskanie wymaganej liczby punktów po semestrze I i II powoduje skreślenie z listy studentów.
  3. Warunkiem ukończenia studiów I stopnia jest zaliczenie wszystkich przedmiotów obowiązkowych, uzyskanie 214 punktów (w tym 4 punkty za zaliczenie praktyk zawodowych), złożenie pozytywnie ocenionej pracy dyplomowej oraz zdanie inżynierskiego egzaminu dyplomowego.
  4. Student kończąc studia pierwszego stopnia uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera.

Zasady podziału na specjalności, rejestracji i ukończenia

studiów II stopnia na Wydziale Chemicznym PW

1. W przypadku studiów trzysemestralnych podział na specjalności następuje na podstawie ocen ze studiów I stopnia, a w przypadku studiów czterosemestralnych podział ten następuje po semestrze I na podstawie średniej ważonej ze studiów I stopnia (80%) oraz ocen z przedmiotów semestru I (20%).
Rodzaj
studiów
Numer
semestru
Wymagana
liczba punktów
Studia trzysemestralne II 24
III 50
Studia czterosemestralne II 30*
III 54
IV 80
  1. Okresem rozliczeniowym jest semestr.
  2. Szczegółowe zasady rejestracji (wymagana liczba punktów):

* W przypadku studiów czterosemestralnych rejestracja na semestr II następuje po zaliczeniu wyznaczonych przez Dziekana przedmiotów uzupełniających w semestrze zerowym.

1. Warunkiem ukończenia studiów II stopnia jest zaliczenie wszystkich przedmiotów obowiązkowych, uzyskanie 90 punktów (w przypadku studiów trzysemestralnych) lub 120 punktów (w przypadku studiów czterosemestralnych), złożenie pozytywnie ocenionej pracy dyplomowej oraz zdanie magisterskiego egzaminu dyplomowego.
  2. Student kończąc studia drugiego stopnia uzyskuje tytuł zawodowy magistra inżyniera.

Informacja o obowiązkach i prawach obywateli wynikających z przepisów o stanie wyjątkowym

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z "Informacją o obowiązkach i prawach obywateli wynikających z przepisów o stanie wyjątkowym".

Akademickie Centra Medyczne

Psycholog

Uprzejmie informuję, że w Biurze Spraw Studenckich PW rozpoczęła pracę Pani mgr Beata Trześniewska na stanowisku Psychologa. Każdy student PW może skorzystać ze specjalistycznego wsparcia nieodpłatnie w zakresie:

1. Rozmowy wspierające, motywujące, terapeutyczne.
  2. Udzielanie pomocy psychologicznej polegającej na stosowaniu różnych form działania psychologicznego ukierunkowanych na rozwój człowieka.
  3. Pomoc w rozwiązywaniu sytuacji traumatycznych i kryzysowych.
  4. Psychoedukacja.
  5. Konsultacje i informacje na temat innych możliwości specjalistycznej pomocy.

Miejsce i godziny przyjęć:

Biuro Spraw Studenckich, Ul. Noakowskiego 18/20, klatka "A", II pietro, pokój 212.
Poniedziałek, wtorek, środa: 9.30 - 13.00
Piątek: 15.00 - 19.30