Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej Politechnika Warszawska Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej Politechnika Warszawska

Skip to main content

Wydarzenia

Ostatnie pożegnanie

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy

Prof. dr. hab. inż. Jacka Namieśnika

10 XII 1949–14 IV 2019

W niedzielę rano zmarł niespodziewanie urzędujący Rektor Politechniki Gdańskiej, Jego Magnificencja prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, Dziekan Wydziału Chemicznego naszej uczelni od niepamiętnych czasów – przez cztery kadencje, wcześniej Prodziekan przez dwie, Kierownik Katedry Chemii Analitycznej od 1995 roku. Wieloletni członek Senatu PG.

Dziekan, Prodziekani, nauczyciele akademiccy, doktoranci i studenci Wydziału Chemicznego PG

Pogrzeb odbędzie się w dniu 17 kwietnia (środa). Początek uroczystości żałobnych o godzinie 12:15 w katedrze w Oliwie, zaś pogrzeb o godzinie 14:00 na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu.

Opublikowano: 16.04.2019

Nabór do zespołu badawczego w ramach Projektu OPUS 14

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej poszukuje młodych naukowców do projektu pt. „Związki Alkoksylowe oraz Alkilonadtlenkowe Metali: Utlenianie versus Protonoliza Modelowych Związków Metaloorganicznych” realizowanego w grupie badawczej prof. Janusza Lewińskiego w ramach Projektu OPUS 14 finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Pełna treść ogłoszenia (.pdf)

Opublikowano: 16.04.2019

Seminarium wydziałowe Prof. Andrzeja Kierzka - 23.04.2019, godz. 14:15

Dziekan Wydziału Chemicznego PW oraz Komisja ds. Nauki Rady Wydziału uprzejmie zapraszają na seminarium wydziałowe Prof. Andrzeja Kierzka (Head of Systems Modelling, Certara, Sheffield, Wielka Brytania) pt. "Zastosowania obliczeniowej biologii systemów w przemyśle farmaceutycznym", które odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia 2019, o godz. 14:15 w Audytorium Czochralskiego, Gmach Technologii Chemicznej.

Opublikowano: 28.03.2019

Zarządzanie Biznesem Technologicznym - wygraj staż w BASF

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów "Zarządzanie Biznesem Technologicznym" organizowanych przez Wydział Chemiczny PW i firmę BASF. Szczegóły u dr. hab. inż. Marka Marcinka i w załączonym materiale.

Opublikowano: 04.03.2019

KN Flogiston z pokazami na urodzinowym wykładzie charytatywnym Wiktora Niedzickiego

Charytatywne wykład i pokaz red. Wiktora Niedzickiego połączone z pokazami doświadczeń Koła Naukowego Flogiston z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej odbyły się w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu
Medycznego 21 lutego 2019 r. Akcja z okazji 70. urodzin red. Niedzickiego miała na celu pomoc w zbiórce środków na budowę Domu Ronalda McDonalda przy Szpitalu Pediatrycznym. Dom ma być miejscem dla dzieci długo przebywających
w szpitalu i ich rodziców, by tworzyć namiastkę "domu poza domem". Więcej o budowie Domu Ronalda McDonalda i imprezie charytatywnej z udziałem KN Flogiston na stronie FRM.

Opublikowano: 26.02.2019

Portal Biura Karier PW wzbogacony o platformę kariery „Career Center”!

Drodzy Studenci i Absolwenci!
Odpowiadając na Wasze potrzeby Biuro Karier PW rozbudowało swój portal o platformę kariery „Career Center”.  Została ona dopasowana do Waszych indywidualnych preferencji i oczekiwań, co ułatwi Wam znalezienie najlepszych ofert i pracodawców z całej Europy, a także umożliwi szybką rejestrację na wydarzenia Biura Karier PW oraz na konsultacje z doradcami kariery.

Aby móc korzystać z wymienionych funkcjonalności należy dokonać ponownej rejestracji na stronie internetowej Biura Karier PW /zakładka Strefa Studenta/, uzupełnić profil oraz określić preferencje i kryteria wyszukiwania, dzięki którym treści i oferty będą dopasowane do Waszych zainteresowań. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ na tej podstawie będziecie widzieć dedykowane Wam wydarzenia i oferty pracy.

Platforma kariery jest dostępna w portalu Biura Karier PW, jako jedna z jego części, pod dotychczasowym adresem https://bk.pw.edu.pl

Opublikowano: 07.03.2019

Wystawa poświęcona Profesor Danieli Buzie

W związku z niedawną dziesiątą rocznicą śmierci Pani dr hab. Danieli Buzy, prof. PW, wieloletniego kierownika Zakładu Chemii Organicznej naszego Wydziału, Biblioteka Wydziału Chemicznego przygotowała interesującą wystawę, poświęconą Pani Profesor i jej dorobkowi naukowemu. W korytarzu obok biblioteki (I piętro, gmach Chemii) zostały wywieszone plansze zawierające informacje, zdjęcia Pani Profesor Buzy, a także kopie fragmentów jej niektórych prac naukowych. Pracownicy Zakładu Chemii Organicznej bardzo zachęcają pracowników i studentów naszego Wydziału do zapoznania się z tym fragmentem naszej historii i wyrażają gorące podziękowania pracownikom Biblioteki Wydziału Chemicznego za przygotowanie tej wystawy.

Opublikowano: 20.02.2019

Na Wydziale Chemicznym została zawiązana Platforma Bateryjna

W grudniu 2018 roku na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej została oficjalnie powołona Platforma Materiałów Bateryjnych. W skład platformy wchodzą pracownicy większości Katedr i Zakładów Wydziału. Platforma ma za zadanie zintegrować wszystkich naukowców pracujących nad materiałami, metodami badawczymi i procesami związanymi z przechowywaniem energii aby zacieśnić współpracę i w perspektywie uzyskać efekt synergii.

Lista naukowców obejmuje członków siedmiu jednostek wydziałowych i kilkunastu grup badawczych. Pełna lista poniżej:

Opublikowano: 16.01.2019

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 14.02.2017

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Wirtualna wycieczka

1. Miejsce wśród kierunków
Biotechnologia oraz
Technologia Chemiczna
(nieprzerwanie od 2012 roku)