Laureaci II edycji programu „Talenty Jutra”

W ramach III Kongresu 3W, 28 listopada 2023 r., odbyła się gala finałowa drugiej edycji konkursu Talenty Jutra. Spośród 60 finalistów komisja konkursowa wyłoniła 25 laureatów, kierując się kryteriami takimi jak: oryginalność, innowacyjność, znaczenie projektu dla rozwoju danej dziedziny nauki, a także uzasadnienie planowanych wydatków i możliwość realizacji zaplanowanych działań przez młodego badacza.

Wśród nagrodzonych znalazło się czworo młodych naukowców z Wydziału Chemicznego PW:

mgr inż. Natalia Izdebska

Nowoczesne dodatki do elektrolitów do baterii z anodą metaliczną

Bartłomiej Łuszczuk

NEMO - NanoEmulsje i Mikrofluidyka w Onkologii

mgr inż. Magdalena Miętus

Porowate, biodegradowalne implanty do regeneracji kości gąbczastej

Paulina Zielonka

BioTeum - Bioługowanie telluru z paneli fotowoltaicznych jako element górnictwa miejskiego. (ang. Bioleaching of Tellurium from photovoltaic panels as a part of urban mining)

Każdy z laureatów otrzymał 25 000 zł na kontynuację swoich projektów badawczych.

Program Talenty Jutra, skierowany jest do młodych badaczy w wieku 19-25 lat, którzy zgłaszają swoje projekty w dziedzinach: biotechnologia, informatyka i nauki inżynieryjno-techniczne, nauki biologiczne oraz medycyna, nauki o zdrowiu, nauki chemiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku, nauki fizyczne i astronomiczne oraz projekty interdyscyplinarne w zakresie 3W (woda-wodór-węgiel).

Organizatorem konkursu jest Fundacja Empiria i Wiedza, fundatorem BGK.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie Konkursu.

O Fundacji

Fundacja Empiria i Wiedza jest organizacją non-profit, której misją jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie nauk ścisłych i medycyny, promując innowacyjność i kreatywność wśród młodych badaczy

O I edycji Konkursu

Zeszłoroczna edycja Konkursu okazała się ogromnym sukcesem – Fundacja otrzymała niemal 100 zgłoszeń i wyłoniła 50 finalistów, spośród których 20 otrzymało dofinansowaniem o łącznej wartości pół miliona złotych.

Wśród nagrodzonych projektów znalazły się te prowadzone przez młodych badaczy wywodzących się z Wydziału Chemicznego PW:

• Hodowla komórek ex vivo i rekonstrukcja tkanek na bioresorbowalnych rusztowaniach otrzymywanych z surowców naturalnychAleksandra Bandzerewicz
  • Potencjał bakteriostatyczny nowych materiałów otrzymywanych z surowców odnawialnychJoanna Howis
  • Test aparatu wspomagającego terapię logopedycznąBartłomiej Łuszczuk

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Informacje powiązane

(Źródło: https://talentyjutra.pl/, https://www.pap.pl/)