Nagroda PTChem im. J. Rychlewskiego dla absolwenta naszego Wydziału

Pan mgr inż. Mateusz Domański został laureatem Nagrody PTChem imienia Jacka Rychlewskiego za najlepszą pracę magisterską z chemii kwantowej lub wykorzystującą metody chemii kwantowej w różnych dziedzinach nauki w roku 2019. Promotorem nagrodzonej pracy zatytułowanej „Modelowanie związków wybranych pierwiastków na ekstremalnie wysokich stopniach utlenienia” był prof. dr hab. inż. Janusz Zachara z Katedry Chemii Nieorganicznej, a opiekunem naukowym dr hab. inż. Paweł Szarek z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Praca magisterska została zrealizowana w ramach projektu OPUS finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystego otwarcia 63. Zjazdu Naukowego PTChem, który odbędzie się w Łodzi w dniach 13-17 września 2021 roku.