Nagroda Prezesa Rady Ministrów za najlepszą rozprawę doktorską

Prezes Rady Ministrów przyznał nagrody za najlepsze rozprawy doktorskie w 2022 r. Jedną z laureatek została dr inż. Patrycja Baranowska (Sokołowska), była doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, a obecnie adiunkt Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej.

Tytuł nagrodzonej rozprawy: Opracowanie mikrosystemu przepływowego Lab-on-a-chip do tworzenia i funkcjonalnej analizy modelu wyspy trzustkowej w warunkach fizjologicznych i cukrzycy typu 2.

Praca była realizowana w ramach interdyscyplinarnych studiów doktoranckich TriBioChem prowadzonych wspólnie przez Instytut Nenckiego i Politechnikę Warszawską, a promotorami pracy byli prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka (Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska) oraz prof. dr hab. Agnieszka Dobrzyń (Pracownia Sygnałów Komórkowych i Zaburzeń Metabolicznych, Instytut Nenckiego).

Nagroda dla dr inż. Patrycji Baranowskiej została przyznana za innowacyjne opracowanie pierwszego w Polsce systemu Lab-on-a-chip do hodowli i analizy modelu wyspy trzustkowej.

Serdecznie gratulujemy!