Publikacja pracowników Katedry Chemii Organicznej oraz Katedry Chemii Nieorganicznej wyróżniona na okładce Dalton Transactions (IF = 4.174)

Artykuł autorstwa dr. inż. Artura Kasprzaka (KChO) oraz dr. inż. Piotra Guńki (KChN) opublikowany w prestiżowym czasopiśmie Dalton Transactions (IF = 4.174) został wyróżniony na okładce (Back Cover) zeszytu nr 42/2020. Publikacja jest efektem współpracy pomiędzy naukowcami z Wydziału Chemicznego PW (dr A. Kasprzak, dr P. Guńka) oraz Wydziału Chemii UW (prof. A. Nowicka, dr A. Kowalczyk). W publikacji Autorzy przedstawili syntezę nowej ferrocenylowej pochodnej 1,3,5-trifenylobenzenu. Związek ten wykazał ciekawe właściwości fotofizyczne, między innymi efekt wzmocnienia emisji przez agregację (ang. aggregation-induced emission enhancement, AIEE). Jest to kolejne wyróżnienie prac badawczych kierowanych przez dr. Kasprzaka na okładce czasopisma Royal Society of Chemistry (RSC) w ostatnich latach.
Link to publikacji
Link do okładki