Studentka z Wydziału Chemicznego wśród zwycięzców Konkursu 3W

Zwycięzcy Konkursu 3W zostali ogłoszeni podczas III edycji Kongresu 3W. Kapituła wyłoniła autorów najlepszych prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich na temat innowacyjnego wykorzystania wody, wodoru lub węgla oraz prowadzenia gospodarki wodnej w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską.

Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody pieniężne, które ufundował Bank Gospodarstwa Krajowego:

• 10 tys. zł za pierwsze miejsce,
  • 5 tys. zł za drugie miejsce,
  • 2 tys. zł za trzecie miejsce

w każdej z kategorii.

Laureatką III miejsca w kategorii: prace licencjackie została Joanna Jaroszyńska – ze Szkoły Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie studentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Temat pracy: Amfifilowe materiały elektroaktywne zawierające ugrupowania antrachinonowe do zastosowania w organicznych tranzystorach elektrochemicznych.

Zakres prac obejmował syntezę, badania spektroskopowe i elektrochemiczne nowej grupy związków amfifilowych – pochodnych cyjanoantrachinodimetanu. Wyniki przeprowadzonych badań pozwoliły na ocenę potencjału aplikacyjnego otrzymanych przez Autorkę materiałów, w kontekście zastosowania w organicznych tranzystorach elektrochemicznych.

Praca została zrealizowana w ramach dwustronnego porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Politechniką Warszawską.
Promotorem była dr Renata Rybakiewicz-Sekita (UKSW), a opiekunem naukowym mgr inż. Roman Gańczarczyk (PW).

W październiku 2023 r. lic. Joanna Jaroszyńska rozpoczęła studia II stopnia na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, a także przystąpiła do inicjatywy Wolontariatu Naukowego realizując projekt pt: Synteza i badania nowych półprzewodników ambipolarnych do zastosowań w organicznych tranzystorach elektrochemicznych pod opieką mgr. inż. Romana Gańczarczyka.

Serdecznie gratulujemy!

(Źródło: biznes.gazetaprawna.pl)