Stypendium pod choinkę PW 2022 – laureaci z Wydziału Chemicznego

W tegorocznej, siódmej edycji Stypendium pod choinkę Biuro Komunikacji i Promocji uhonorowało piętnaścioro laureatów.
To aktywni naukowo, artystycznie, sportowo i społecznie, zaangażowani w promowanie naszej Uczelni i popularyzację nauki, studenci i doktoranci PW.

Stypendia finansowane są ze środków zebranych podczas Kiermaszu Świątecznego PW.

W gronie wyróżnionych osób znalazła się czwórka związana z Wydziałem Chemicznym PW:

Aleksandra Bandzerewicz – doktorantka

Zajmuje się otrzymywaniem i badaniem nowych biomateriałów polimerowych do zastosowań medycznych, w szczególności rekonstrukcji uszkodzonych tkanek i narządów. Laureatka wielu nagród, m.in. Studenckiego Nobla 2022, Srebrnego Medalu zdobytego podczas 16. edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS czy wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Złoty Medal Chemii 2021 na najlepszą pracę inżynierską.

Jest zaangażowana w projekty dotyczące otrzymywania biodegradowalnych implantów do regeneracji kości gąbczastej oraz rusztowań do hodowli i różnicowania komórek macierzystych w kierunku osteoblastów i chondrocytów. Współzałożycielka BoneReg, spółki spin-off PW, mającej na celu komercjalizację implantu ortopedycznego.

Krzysztof Kolankowski – doktorant

Pracuje nad wstrzykiwalnym wypełnieniem kostnym, przeciwdziałającym załamaniom osteoporotycznym. Trzykrotny medalista międzynarodowej wystawy wynalazków.  Opiekun naukowy licealistów w ramach programu Chemiczne Staże Badawcze i warsztatów Adamed SmartUp Academy. Założyciel i działacz BoneReg, spółki spin-off PW.

Prywatnie miłośnik sportów wodnych.

Agnieszka Łukasiak – studentka

Aktywnie działa w Kole Naukowym „Flogiston”. Popularyzuje naukę, organizując i prowadząc pokazy oraz warsztaty chemiczne dla dzieci i młodzieży. Zaangażowana w promocję Uczelni podczas takich wydarzeń, jak Drzwi Otwarte, targi edukacyjne dla licealistów i Noc Muzeów na PW. Organizatorka targów pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.

Interesuje się grami komputerowymi, nie pogardzi ciekawą książką lub filmem oraz z chęcią odkryje na mapie Warszawy nowy, nietuzinkowy escape room.

Adrianna Piasek – doktorantka

Od trzech lat związana z Kołem Naukowym Biotechnologów „Herbion”, z którym realizuje różne projekty naukowe m.in. pozyskanie barwników karotenoidowych z mikroalg czy stworzenie ekwiwalentu sztucznej skóry. Lubi popularyzować naukę, co robi podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz współtworząc konkurs Biotech Challenge

Prywatnie szczęśliwa żona oraz harcmistrzyni – instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Jej prawdziwą pasją są aktywności fizyczne związane górami. Biega, wędruje, wspina się oraz jeździ na nartach i uprawia skitouring.

Z pełną listą laureatów można zapoznać sie na stronie».

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym stypendystom!