Koła naukowe Wydziału Chemicznego PW na 26. Pikniku Naukowym

W tym roku Politechnika Warszawska będzie miała swoje główne stanowisko – oznaczone właśnie nazwą uczelni. Projekty z PW pokazane zostaną pod wspólnym hasłem #zawszeciekawi. 

Swoje stanowiska będą miały również Wydziały i koła naukowe PW, na których będą prezentować naukowe zagadnienia, dzielić się wiedzą, odpowiadać na pytania.

Atrakcje na stanowisku kół naukowych Wydziału Chemicznego (E6, Strefa Kultowych Eksperymentów)

Stworzenie świata według Flogistonu Jak mógł wyglądać początek świata z perspektywy chemika? Zobaczcie wyjątkowy pokaz pełen kultowych, efektownych eksperymentów w wykonaniu Chemicznego Koła Naukowego Flogiston.
Stworzenie świata według Flogistonu – warsztaty chemiczne Jak przeprowadzać eksperymenty chemiczne? Na specjalnych warsztatach pokażą studenci z Chemicznego Koła Naukowego Flogiston.
Prąd jako rozdzielacz, czyli elektroforeza barwników! Kiedy zmiesza się niebieski i żółty barwnik, powstanie zielony.
A jeśli chcemy zadziałać odwrotnie – pozyskać te dwa kolory z zieleni? Z pomocą przychodzi elektroferezą, którą zaprezentuje Koło Naukowe Biotechnologów Herbion.
Najciekawsze rewolucje biotechnologiczne Zapraszamy na prezentację najważniejszych momentów w rozwoju biotechnologii: odkrycie antybiotyków, wykorzystanie nawozów sztucznych, badania mikroorganizmów i zdobycze genetyki. Wszystko pokaże Koło Naukowe Biotechnologów Herbion.

  
Pełna lista politechnicznych atrakcji dostępna jest na stronie: Politechnika-Warszawska-na-26.-Pikniku-Naukowym  

  
Piknik Naukowy jest organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Wszystkie szczegóły na temat wydarzenia są na stronie pikniknaukowy.pl.

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2022 - logo

1. miejsce: 

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

   

   

   

Projekty z programu SZAFIR

 

YoungChem