Nowa specjalność na Wydziale: Technologie Konwersji i Akumulacji Energii

Mam niewątpliwą przyjemność poinformować o powstaniu nowej specjalności dla studiów II stopnia: Technologie Konwersji i Akumulacji Energii.

Specjalność ma charakter Interdyscyplinarny i Interuczelniany. Partnerami są Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Warszawski. W celu zorganizowania specjalności Wydział Chemiczny podjął współpracę z Wydziałem Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Wydziałem Inżynierii Materiałowej

Specjalność obejmuje zagadnienia związane z modelowaniem, syntezą, recyklingiem oraz charakteryzacją materiałów używanych do konstrukcji urządzeń do magazynowania oraz konwersji energii (ogniw różnego typu, w tym:  Li-ion, Na-ion, ogniw paliwowych, fotowoltaicznych).

Student zdobędzie kompleksową wiedzę na temat współczesnej energetyki wraz z jej aspektami ekonomicznymi, socjalnymi oraz administracyjnymi.

Mile widziani są kandydaci o profilu nie tylko chemicznym i inżynieryjno-chemicznym ale również absolwenci technologii materiałowych oraz tzw. profilu praktycznego.

Absolwent specjalności będzie przygotowany do pracy w niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku oraz sektorze produkcyjnym związanym tematycznie ze specjalnością np. tzw. Gigafactories, e-mobility, smart functionalities etc.

Program jest wzorowany na anglojęzycznym projekcie MESC (Master of Energy Storage and Conversion).

Serdecznie zapraszam
prof. dr hab. inż. Marek Marcinek