Spotkanie informacyjne dotyczące rocznego stażu naukowego w USA

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z założycielem Programu BioLAB, prof. Zygmuntem Derewendą z University of Virginia.

Podczas spotkania zostaną przedstawione założenia Programu oraz wskazówki jak przygotować dobry wniosek.

28 października 2022 (piątek), godz. 12:15

Wydział Chemiczny
Gmach Chemii, Audytorium Zawadzkiego (AZ)
ul. Noakowskiego 3

O programie w skrócie

Program BioLAB to roczny staż dla studentów nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych i medycznych (biologia, biochemia, biofizyka, bioinformatyka, biotechnologia, chemia, fizyka, farmacja, medycyna, itp.) w czterech amerykańskich instytucjach naukowych: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation oraz UT Southwestern Medical Center.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta administruje Programem od 2013 r. Program BioLAB w całości finansowany jest przez instytucje goszczące.

Program skierowany jest do:

• Osób z pasją do pracy badawczej i doświadczeniem w pracy laboratoryjnej.
  • Osób z wysoką średnią ocen z całego toku studiów (rekomendowana średnia powyżej 4,0).
  • Osób gotowych na roczny wyjazd do USA i intensywną, czasochłonną pracę laboratoryjną.

O staż ubiegać mogą się osoby, które:

• Spełniają wymogi formalne wizy F-1 lub J-1.
  • Studiują kierunek biologiczno-chemiczny, biofizyczny lub medyczny (biologia, biochemia, biofizyka, bioinformatyka, biotechnologia, chemia, fizyka, farmacja, medycyna, itp.).
  • W momencie podejścia do rozmowy kwalifikacyjnej (marzec 2023) będą studentami studiów magisterskich lub doktoranckich w polskiej uczelni lub jednostce badawczej i utrzymają aktywny status studenta podczas trwania stażu.
  • Uzyskały wysoką średnią z toku studiów (rekomendowana średnia powyżej 4,0).
  • Wykazują się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Termin składania wniosków na rok akademicki 2023/2024 upływa 1 lutego 2023 r., o godzinie 23:59 czasu polskiego.

Staże oferowane są na okres 11-12 miesięcy. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia stażu o maksymalnie jeden dodatkowy rok.

Co roku w programie przewidzianych jest około 45 miejsc.

Kompleksowe informacje dostępne są na stronie: Program BioLAB – Fulbright Poland.

(Źródło: https://fulbright.edu.pl)