Przedstawiciele Wydziału Chemicznego PW w finale konkursu Falling Walls Lab Warsaw

Do finału, który odbył się na Politechnice Warszawskiej jury konkursowe zakwalifikowało 20 przedstawicieli z różnych środowisk akademickich.

Zgodnie z ideą Konkursu każdy z naukowców w ciągu zaledwie 3 minut zaprezentował swój pomysł na poprawę otaczającego nas świata. 
   

  
Wśród finalistów było osiem osób związanych z naszą Uczelnią. Wydział Chemiczny PW reprezentowali: 

  • dr Vijay Gupta – Breaking the Wall of Water Crisis;
  • dr inż. Artur Kasprzak – Breaking the Wall of Cesium Detection;
  • mgr inż. Mikołaj Więckowski – Breaking the Wall of Wasting Precious Heat; 
  • dr inż. Agnieszka Żuchowska – Breaking the Wall of Preclinical Studies. 
       

    
Międzynarodowe jury przyznało pierwsze miejsce ex aequo dwóm naukowczyniom, jedną z nich była dr inż. Agnieszka Żuchowska z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Zainteresowała ona publiczność nowym modelem wczesnego wykrywania chorób. Metoda zaproponowana przez dr inż. Agnieszkę Żuchowską jest innowacyjna i może przyspieszyć proces tworzenia leków stosowanych np. podczas terapii nowotworowej, a co za tym idzie pacjent będzie mógł szybciej rozpocząć walkę z chorobą. 

Na podium (trzecie miejsce) znalazł się także mgr inż. Mikołaj Więckowski, również reprezentujący Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej.

  
Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu Breakthrough Winner of the Year w kategorii Emerging Talents. Zwyciężczynie zmierzą się tam z przedstawicielami 60 krajów z całego świata. 

   
Konkurs Falling Walls Lab Warsaw zainicjowała i zorganizowała firma pro science, która specjalizuje się w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców, przy współudziale Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej. Finał odbył się 15 września 2022 roku na naszej Uczelni.

  

Więcej informacji o Konkursie:

  

(Źródło: https://fallingwallslab.pl, https://pw.edu.pl, https://naukawpolsce.pl)

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2022 - logo

1. miejsce: 

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

   

   

   

Projekty z programu SZAFIR

 

YoungChem