Stan na 31.12.2024 r. Publikacje uszeregowane są według malejącej wartości współczynnika oddziaływania (w nawiasie podano wartość IF).
Studia I i II stopnia na kierunku technologia chemiczna – uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 28 lutego 2019 r. – otrzymały najwyższą, wyróżniającą ocenę programową. Zgodnie ze statutem PKA oceny wyróżniające przyznawane są na 8 lat.
Studia o profilu ogólnoakademickim I i II stopnia, na kierunku biotechnologia – zgodnie z uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 25 kwietnia 2019 r. – uzyskały ocenę pozytywną.
Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych przyznała kierunkom:
— biotechnologia
— technologia chemiczna
akredytacje na okres 14.01.2023 – 13.01.2028 r.
W wyniku odwołania złożonego przez Politechnikę Warszawską, Minister Edukacji i Nauki uchylił swoją pierwotną decyzję i przyznał jej najwyższą kategorię naukową A+ w dyscyplinie nauki chemiczne. Dyscyplina inżynieria chemiczna docelowo otrzymała kategorię naukową A.
Aktualności
23 kwietnia 2025 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej odbyło sie uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym finalistom Konkursów: Biotechnologicznego i Chemicznego.
Zapraszamy do wzięcia udziału w 18 edycji Międzynarodowego Kongresu Młodych Chemików YoungChem w dniach 19-22 maja 2025 roku w Dźwirzynie. Konferencja organizowana jest przez grono młodych naukowców pasjonujących się naukami chemicznymi. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zaczynających swoją karierę naukową, które chcą podzielić się ze światem swoimi ciekawymi badaniami.
Zapisy przez formularz rejestracyjny potrwają do 6 maja.
A Poet's Eye: An American Poet's Suggestions for Refining Scientific Prose?
9 maja 2025 (piątek), godz. 12:15
Gmach Technologii Chemicznej, Audytorium Czochralskiego
Opracowanie metody in vitro do oceny immunogenności komponentów szczepionek w profilaktyce chorób infekcyjnych
9 maja 2025 r., godz. 13:15
Politechnika Warszawska realizuje projekt pn. Horyzont doskonałości w zastosowaniach biologii syntetycznej w onkologii, na który otrzymała środki finansowe w kwocie 304 995,00 zł w ramach projektu niekonkurencyjnego pt. Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Pozostałe Aktualności...
Osiągnięcia
Projekt dr inż. Agnieszki Żuchowskiej, pt. Platforma mikroprzepływowa do badania wpływu komunikacji międzynarządowych w chorobach onkologicznych, otrzymał finansowanie w XV konkursie Programu Lider.
Artykuł współautorstwa dr hab. inż. Anny Krztoń-Maziopy, prof. uczelni z Katedry Chemii Nieorganicznej, pt: Effects of rheologically stratified seawater during algal bloom on sinking dynamics of microplastics, ukazał się w czasopiśmie Water Research (IF = 11,5).
Artykuł autorstwa dr. hab. inż. Piotra Guńki, naukowca z Wydziału Chemicznego PW, został uhonorowany okładką czasopisma CrystEngComm.
Inside Front Cover: Inclusion and intercalation compounds of arsenic(III) oxide polymorphs.
Politechnika Warszawska może pochwalić sie 13 laureatami, wśród których znajdują się absolwentka i student Wydziału Chemicznego:
— inż. Daria Szeląg
— inż. Dawid Natkowski.
Gratulujemy przyznanego wyróżnienia.
Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 5 marca 2025 r. dr hab. inż. Elżbieta Jastrzębska otrzymała tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki chemiczne.
Serdecznie gratulujemy!
Pozostałe Osiągnięcia...
1. miejsce:
→ biotechnologia Nieprzerwanie od 2012 roku! |
|
|
|
Projekty z programu SZAFIR
|
|
|
|
|
|
|