Stan na 31.12.2024 r. Publikacje uszeregowane są według malejącej wartości współczynnika oddziaływania (w nawiasie podano wartość IF).
Studia I i II stopnia na kierunku technologia chemiczna – uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 28 lutego 2019 r. – otrzymały najwyższą, wyróżniającą ocenę programową. Zgodnie ze statutem PKA oceny wyróżniające przyznawane są na 8 lat.
Studia o profilu ogólnoakademickim I i II stopnia, na kierunku biotechnologia – zgodnie z uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 25 kwietnia 2019 r. – uzyskały ocenę pozytywną.
Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych przyznała kierunkom:
— biotechnologia
— technologia chemiczna
akredytacje na okres 14.01.2023 – 13.01.2028 r.
W wyniku odwołania złożonego przez Politechnikę Warszawską, Minister Edukacji i Nauki uchylił swoją pierwotną decyzję i przyznał jej najwyższą kategorię naukową A+ w dyscyplinie nauki chemiczne. Dyscyplina inżynieria chemiczna docelowo otrzymała kategorię naukową A.
Aktualności
Zapraszamy uczniów liceów i techników na kolejną edycję projektu #zawszeciekawi. To okazja, żeby odwiedzić nasze Wydziały, wziąć udział w wykładach, warsztatach i pokazach oraz poczuć, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej.
Udział w programie jest bezpłatny. Na spotkania obowiązują zapisy i limit miejsc. Zgłoszenia przyjmujemy tylko od nauczycieli (opiekunów grup szkolnych).
#zawszeciekawi na Wydziale Chemicznym PW
9 kwietnia, godz. 10:15–13:30
Gmach Chemii, ul. Noakowskiego 3, Audytorium Zawadzkiego
Limit miejsc: 280
Do 16 marca 2025 r. trwa rekrutacja studentek i studentów do projektu Uczelnie Przyszłości.
Zapraszamy osoby, które mają pomysł odpowiadający na potrzeby społeczne lub biznesowe i chciałyby go zrealizować w trakcie studiów.
Tytuł projektu: Opracowanie i optymalizacja podejścia vasculature-on-a-chip do badania odpowiedzi komórek śródbłonka na czynniki prozapalne
Termin składania ofert: 21 marca 2025 r.
Komisja konkursowa podjęła decyzję o wyborze Pani mgr inż. Aleksandry Stefanowicz na stanowisko doktorant-stypendysta.
Komisja konkursowa podjęła decyzję o wyborze Pani Kingi Marii Malczewskiej na stanowisko doktorant-stypendysta.
Pozostałe Aktualności...
Osiągnięcia
Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 5 marca 2025 r. dr hab. inż. Elżbieta Jastrzębska otrzymała tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki chemiczne.
Serdecznie gratulujemy!
Na to pytanie postanowili odpowiedzieć naukowcy z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej: prof. dr hab. inż. Marek Marcinek, dr inż. Maciej Marczewski, mgr inż. Maciej Smoliński. W ramach projektu ULTRADRY pracują nad unowocześnieniem produkcji ogniw bateryjnych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ekologii.
Finansowanie otrzymał projekt prof. Zbigniewa Brzózki pt. Systemy Organ-on-a-Chip jako nowe rozwiązania w badaniach przedklinicznych.
Ogółem, w rozstrzygniętym konkursie, finansowanie otrzymało 7 projektów.
Przedstawiamy HepaSwitch_IGEM2025, interdyscyplinarny projekt naukowy tworzony przez studentów z czterech warszawskich uczelni – Politechniki Warszawskiej (lider konsorcjum), Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Młodzi naukowcy chcą stworzyć przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować leczenie pacjentów z rakiem wątroby.
Advisory board liczy 49 osób i zrzesza światowej klasy specjalistów z dziedziny spektrometrii atomowej. Aktualnie w jego składzie są tylko dwie osoby z polskich uczelni.
Pozostałe Osiągnięcia...
1. miejsce:
→ biotechnologia Nieprzerwanie od 2012 roku! |
|
|
|
Projekty z programu SZAFIR
|
|
|
|
|
|
|