15 listopada - Dzień Politechniki Warszawskiej!

15 listopada obchodzimy Dzień PW – na pamiątkę wydarzeń z 1915 roku, kiedy to rozpoczął się pierwszy rok akademicki z polskim jako językiem wykładowym.

W programie obchodów znalazł się m.in. spacer po Uczelni i okolicach.

Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Wstęp wolny (do wyczerpania limitu miejsc). Zbiórka przed Gmachem Głównym o godz. 16:15.

Po PW oprowadzać będzie Piotr Wierzbicki – znany przewodnik warszawski (prowadzący projekt Warszawa na Wyrywki), od lat zaprzyjaźniony z Politechniką.

Podczas zwiedzania będzie można zgłębić historię Placu Politechniki i teatralnej fasady Gmachu Głównego. Na trasie wycieczki znajdą się m.in. Duża Aula i Sala Senatu. Nie zabraknie odpowiedzi na pytania o Ignacego Mościckiego, wojenne (w tym powstańcze) losy naszej Uczelni, a nawet o towarzyszy geniusza wiedzy oraz miłośnika jazdy na rowerze po obramowaniu politechnicznej fontanny. To idealna okazja, żeby lepiej poznać także nasz Kampus Centralny i jego okolice.

Specjalnie z okazji Dnia PW i spaceru nasze politechniczne Muzeum znajdujące się w krużgankach Gmachu Głównego będzie otwarte dłużej – do godz. 18:00. Można tam zobaczyć m.in. togę Rektora, makietę Kampusu Centralnego, pierwszy nadajnik Radiostacji Poznańskiej i wiele innych pamiątek z dziejów PW.

Zapraszamy do wspólnego zwiedzania Uczelni z okazji jej święta!