Barometr Naukowy – badanie opinii warszawskich naukowców

Warszawski ratusz rozpoczyna badanie opinii pracowników wybranych uczelni warszawskich. Dzięki wiedzy pozyskanej w badaniu Urząd m.st. Warszawy będzie mógł dokładniej zaplanować kierunki rozwoju współpracy samorządu z warszawskimi uczelniami.

Do udziału w pierwszej edycji Barometru Naukowego zaproszeni zostali pracownicy naukowi i dydaktyczni w stopniu przynajmniej doktora, pięciu warszawskich uczelni: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego,  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Celem badania jest zebranie informacji na temat:

• oczekiwań środowiska naukowego w zakresie tworzenia warunków do kreowania i wdrażania nowych rozwiązań,
  • przyciągania do miasta specjalistów o unikatowej wiedzy,
  • promowania osiągnięć warszawskich naukowców na arenie międzynarodowej

Jego realizacja pozwoli zidentyfikować – a w założeniu docelowym monitorować – kluczowe potrzeby środowiska naukowego i stworzyć ofertę działań miasta w tym obszarze.

Raport z badania zostanie udostępniony w czerwcu 2023 r.

Aby wziąć udział w badaniu wystarczy kliknąć w link».

(Źródło: https://um.warszawa.pl/waw/wspolpraca-z-nauka)