Dzień dostępnej Politechniki

Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej (CPU PW) oraz Sekcja ds. Osób z Niepełnosprawnościami (Biura ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni PW) zapraszają na Dzień Dostępnej Politechniki.

To nowa inicjatywa przybliżająca ideę dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Termin: 18 stycznia br., godz. 10:00–14:00

Miejsce: Duża Aula Gmachu Głównego PW

W ramach obchodów Dnia Dostępnej PW zaplanowano:

• prezentację działań Centrum Projektowania Uniwersalnego PW
  • prezentację projektów wybranych kół naukowych na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami
  • przekazanie dostawek do wózków inwalidzkich osobom z niepełnosprawnością ruchową z naszej społeczności akademickiej
  • wystawę fotografii wykonanych przez studentkę z niepełnosprawnością z Wydziału EiTI PW
  • warsztaty, podczas których będzie można wejść w rolę osoby z niepełnosprawnością (np. przejechać na wózku inwalidzkim po przeszkodach, założyć symulatory wad wzroku, użyć Polskiego Języka Migowego)
  • stanowisko z przedstawicielami Centrum Współpracy Międzynarodowej, możliwość rozmowy na temat programu Erasmus i wymiany studenckiej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.