ENHANCE BioHackathon na Politechnice Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w BioHackathonie – wyzwaniu dla młodych naukowców przygotowanym przez Koło Naukowe Biotechnologii „Herbion” i Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej

Wydarzenie ma na celu zachęcenie studentów do nawiązania nowych kontaktów naukowych i poszerzenia wiedzy na temat aktualnych wyzwań stojących przed biotechnologią. 

   
Uczestnicy powinni być studentami co najmniej drugiego roku nauk biologicznych, chemicznych i pokrewnych4-5 osobowe zespoły będą miały dwa dni na stworzenie, opracowanie i zaprezentowanie rozwiązań na styku biologii i technologii. Wykonanie zadań BioHackathonu będzie wymagało od uczestników przestudiowania istniejących rozwiązań, połączenia wiedzy z różnych dyscyplin i współpracy. Efekty pracy zespołów zostaną zaprezentowane publiczności ostatniego dnia. 

Aktywny udział rady naukowej gwarantuje uczestnikom rzetelną informację zwrotną, rozwój pomysłu, a być może nawet wdrożenie stworzonego rozwiązania.

Uczestnicy będą również mogli wziąć udział w warsztatach umiejętności miękkich i wykładach związanych z sektorem life-science. 

   
Termin: 24–26 maja 2024 r.

Miejsce: Rektorska 4, Warszawa, Polska

Nagrody:

  • zwycięzcy otrzymają 2.000 €
  • za udział w wydarzeniu przewidziany jest 1 punkt ETCS
  • wszyscy uczestnicy wyjdą bogatsi o nową wiedzę, kontakty i miłe wspomnienia.

Rejestracja dostępna jest poprzez formularz na stronie» 

   
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia: https://biohackathon-wut.azurewebsites.net/.

  

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Perspektywy 2024

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

Projekty z programu SZAFIR

 

   

YoungChem