Konferencja NCBR Horyzont Innowacji

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji Horyzont Innowacji.

To przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń w gronie wybitnych ekspertów oraz twórców innowacji z kraju i zagranicy, za którymi przemawiają znaczące osiągnięcia. To również okazja do zaprezentowania projektów beneficjentów Centrum, którzy odnieśli sukces i chcą opowiedzieć o swojej drodze.

Podczas całego dnia dyskusji, debat i prezentacji podjęte zostaną aktualne tematy, wymagające intensywnego poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych. To w innowacjach, powstających na styku biznesu i nauki, poszukuje się dziś odpowiedzi na wyzwania związane z przemysłem, klimatem, energetyką, zdrowiem, edukacją, cyfryzacją, dostępem do czystej wody i żywności czy wreszcie bezpieczeństwem państwa i bezpieczeństwem globalnym

Zapraszamy do śledzenia transmisji on-line z trzeciej edycji konferencji Horyzont Innowacji.

Termin: 8 listopada (środa) 2023 r., godz. 9:00

Miejsce: Airport Hotel Okęcie, Al. Komitetu Obrony Robotników 24

Transmisja online: w serwisie YouTube»

W agendzie kilkanaście paneli dyskusyjnych i prezentacji ekspertów, praktyków i innowatorów, m.in.:

• Komplementarna oferta wspierania innowacji z Funduszy Europejskich – program FENG
  • Gorące krzesło z beneficjentem POIR
  • Nowy wymiar kształcenia wyższego – Uczelnie przyszłości
  • Uczelnie dla gospodarki – program FERS
  • Panel Czterech Partnerstw
  • Horyzont Europa dla Biznesu. Jak sięgnąć po prestiżowe granty UE?
  • Doskonałość naukowa – dlaczego w Polsce powinny powstawać nowe instytucje badawcze
  • raporty Przemysł 4.0 i Rolnictwo 4.0
  • Projekty Zielonego Ładu: jak współpracują samorządy, naukowcy i NCBR?
  • Wyzwania akceleracji startupów w Polsce

Pełny program wydarzenia».

Konferencja dofinansowana jest z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

(Źródło: https://www.gov.pl/web/konferencja-ncbr-horyzont-innowacji)