Konkursy o indeks PW - VII Konkurs Biotechnologiczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Konkursie Biotechnologicznym organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Dwuetapowy Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani uczniowie, także pierwszoklasiści – w konkursie nie ma części doświadczalnej.

Laureaci konkursu otrzymują dyplomy i nagrody. Osoby, które zechcą podjąć studia na Wydziale Chemicznym PW, są przyjmowane na studia I stopnia (inżynierskie) – kierunek biotechnologia z pominięciem procedury kwalifikacyjnej. Dodatkowo laureaci oraz wyróżnieni finaliści Konkursu, którzy zechcą podjąć studia na Politechnice Warszawskiej, otrzymują maksymalną liczbę punktów z przedmiotów biologia i chemia w procedurze kwalifikacyjnej na studia I stopnia (inżynierskie) na wydziałach, na których te przedmioty są do wyboru.

Informacje dotyczące Konkursu (regulamin, zadania, wyniki poszczególnych etapów, informacje organizacyjne) zamieszczamy na stronie: https://www.konkursbiotechnologiczny.ch.pw.edu.pl

Aby wziąć udział w Konkursie należy do 26 stycznia 2024 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy.

I etap

W I etapie Konkursu jest 10 pytań/zadań z rozmaitych obszarów biotechnologii. Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać, wynosi 100. Do przejścia do finału wymagane jest uzyskanie co najmniej 60 punktów.

Prace konkursowe z I etapu prosimy przesyłać do 26 stycznia 2024 r. zarówno w formie elektronicznej na adres: konkurs.biotechnologiczny@pw.edu.pl i tradycyjną pocztą:

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej
ul. Noakowskiego 3
Z dopiskiem: KONKURS BIOTECHNOLOGICZNY.

Ogłoszenie wyników planowane jest na 29 lutego 2024 r.

II etap

Etap finałowy, w którym uczestnicy będą mieli za zadanie odpowiedzieć na 5 pytań z zakresu wiedzy objętego przez pytania z I etapu, odbędzie się na Wydziale Chemicznym PW w dniu 6 kwietnia 2024 r.

Harmonogram

26 stycznia 2024 ostateczny termin wypełnienia Kart Zgłoszeniowych oraz wysłania rozwiązań zadań konkursowych
29 lutego 2024 ogłoszenie wyników I etapu oraz podanie nazwisk osób zakwalifikowanych do etapu finałowego

6 kwietnia 2024

godz. 12:00 – 15:00

II etap konkursu
Wydział Chemiczny Politechnika Warszawska,
Gmach Technologii Chemicznej,
sala im. prof. Czochralskiego
17 kwietnia 2024 ogłoszenie Laureatów i wyróżnionych Finalistów na stronie internetowej Konkursu
24 kwietnia 2024 uroczyste zakończenie Konkursów Biotechnologicznego i Chemicznego
Wydział Chemiczny Politechnika Warszawska,
Gmach Technologii Chemicznej,
sala im. prof. Czochralskiego

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie Konkursu oraz na jego fanpage'u na Facebooku i czekamy na Wasze zgłoszenia.