Noc Muzeów 2023 na PW i WCh

13 maja zapraszamy na Politechnikę Warszawską i Wydział Chemiczny. Pierwsze wydarzenia startują już o godzinie 17:00. Koniec imprezy zaplanowany jest na godzinę 23.00.

W programie m.in.:

• spacery – po Gmachu Głównym i Kampusie Centralnym
  • koncerty – w Gmachu Głównym i przed nim
  • gra terenowa – po Kampusie Centralnym
  • pokazy, warsztaty, wykłady – w Gmachu Głównym i na Wydziałach PW
  • wystawy – w Gmachu Głównym.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na niektóre atrakcje obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać w dniu wydarzenia w recepcji w Gmachu Głównym.

Na Wydział Chemiczny zapraszamy w godzinach 17:00−22:00. Zaplanowane wydarzenia odbędą się w Gmachu Technologii Chemicznej i przed nim

Prelekcje i warsztaty „Sztuką i nauką barier omijanie”

Artystyczne Międzywydziałowe Koło Naukowe Art-S pokaże, jak bardzo ważny i inspirujący jest świat sztuki dla naukowca, jak proste wynalazki potrafiły dokonać rewolucji w sztuce oraz jak nauka wespół ze sztuką mogą usuwać bariery związane z niepełnosprawnościami.

Wydział Chemiczny, Gmach Technologii Chemicznej, ul. Koszykowa 75,
Audytorium im. J. Czochralskiego

• godz. 17.00
  • godz. 18.00

Pokazy Koła Naukowego Biotechnologów Herbion

• „Rośliny, owady i ich relacje”
    W programie m.in. pokaz rośliny owadożernej i tego, jak się żywi oraz preparatów pod mikroskopem.
  • „Gdzie mieszkają mikroorganizmy?”
    W programie m.in. pokaz szalek z pożywkami z odciskami dłoni oraz preparatów pod mikroskopem, a także możliwość zrobienia posiewu lub nawet samego odciśnięcia dłoni/palca na pożywce.
  • „Elektroforeza – świecący żel”
    W programie przeprowadzenie elektroforezy z użyciem fluorescencyjnych/luminescencyjnych barwników i opowieść o tym, jak podobne metody są wykorzystywane w biotechnologii.

Wydział Chemiczny, dziedziniec przed Gmachem Technologii Chemicznej, ul. Koszykowa 75

• godz. 18.30 – „Rośliny, owady i ich relacje”
  • godz. 19.30 – „Gdzie mieszkają mikroorganizmy?”
  • godz. 20.30 – „Gdzie mieszkają mikroorganizmy?”
  • godz. 21.30 – „Elektroforeza – świecący żel”

Pełny program Nocy Muzeów na PW dostępny jest na stronie: https://www.pw.edu.pl/pw/Aktualnosci/Noc-Muzeow-2023